Data: 2020.10.20 09:41
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Ar vertinant onkocitologinį tepinėlį svarbi mėnesinių data?

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2020-08-04 15:41:11

Klausimas. Kodėl darant onkocitologinį tepinėlį skystoje terpėje prašoma nurodyti paskutinę mėnesinių datą bei geriamus vaistus, jei jie geriami? Ar tai labai reikšminga tyrimo vertinimui? Kas, jei pamiršus gydytojui buvo pasakyta ne ta data, kuri turėjo būti nurodyta? Ačiū už atsakymą. Diana, 51 m.

Rita Banevičienė. Asmeninio archyvo nuotr.

Atsako gydytoja akušerė ginekologė Rita Banevičienė

Taikant naujus onkocitologinio tyrimo metodus, pvz. skystąją terpę, imunohistocheminius , papilomos viruso tyrimus, o taip pat, reikalaujant pacientės, o ir gydytojo, laikytis tam tikros tepinėlio paėmimo tvarkos, siekiama vieno - gauti kuo tikslesnius tepinėlio rezultatus. Nustatyta, kad tiksliausi rezultatai gaunami, atliekant tepinėlius 10-20 mėnesinių ciklo dieną, dvi paras iki procedūros nevartojant tamponų, intravaginalinių preparatų, neplaunant makšties higieniniais tirpalais, vengiant lytinių santykių. Tuomet jų vizualizacija yra pati geriausia.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.