Data: 2020.12.01 14:26
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Ar kamieninėmis ląstelėmis galima išgydyti smegenis?

vlmedicina.lt | 2014-07-25 00:02:30

Klausimas. Ar įmanoma bambagyslės kamieninėmis ląstelėmis išgydyti smegenis? Mergaitė 3 metų skendo, pažeidė dalį smegenyčių. Ar gydoma tokiu būdu? Kur reikia kreiptis dėl gydymo ir kur tą gydymą atlieka? Ieva, 25 m.

 

Audronė Prasauskienė
Audronė Prasauskienė. Kauno klinikų archyvo nuotr.

 

Atsako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų filialo Vaikų reabilitacijos ligoninės „Lopšelis“ direktorė gydytoja vaikų neurologė dr. Audronė Prasauskienė

Šiuo metu gydymas kamieninėmis ląstelėmis tebėra eksperimento stadijoje. Jo rezultatai daug žadantys, bet dar vis bandomi su gyvūnais. Rusijoje, Kinijoje ir kai kuriose kitose šalyse, kur gydymo metodų kontrolės nėra ar ji menka, bandymai daromi ir su žmonėmis. Yra informacijos, kad kai kurių ligų gydymui kamieninės ląstelės galėtų būti naudingos. Manoma, kad esant smegenų pažeidimui, netrukus po pažeidimo suleidus kamieninių ląstelių, pažeidimo pasekmės gali būti žymiai lengvesnės. Bet taip pat yra informacijos, jog „nevaldomos“ kamieninės ląstelės gali transformuotis į auglius.

Taigi, pirmiausiai siūlyčiau kreiptis į medikus Lietuvoje, detaliai išsitirti smegenų būklę, funkcines mergaitės galimybes, pažiūrėti, ką galima padaryti „čia ir dabar“ ir tada jau galvoti apie kažką kita.


VLmedicina.lt

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.