Data: 2020.11.30 20:12
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Ar gydytojas gali nurodyti, į kurią vaistinę eiti?

www.lrt.lt | 2015-06-08 10:41:54

Gydytojų išrašyti vaistų receptai galioja visose vaistinėse, ir pacientas pats turi pasirinkti jam tinkamą vaisto įsigijimo vietą. Taip sako Antakalnio poliklinikos direktoriaus pavaduotoja medicinai Ingrida Savickienė.

gydytojo stalas
© Algirdo Kubaičio (VLMEDICINA.LT) asociatyvioji nuotr.

LRT Radijo klausytoja Stasė iš Vilniaus skundžiasi, kad gydytoja nurodė, kurioje vaistinėje pirkti receptinius vaistus. „Gydytojai receptus išrašo kompiuteriu ir pacientui nurodo, į kurią vaistinę eiti pirkti vaistų. Buvau Antakalnio poliklinikoje. Gydytoja išrašė porą receptų: vienas – į vieną vaistinę, kitas – į kitą. Nuo kada gydytojai gali nurodyti kokioje vaistinėje turiu pirkti vaistus?“ – teiraujasi klausytoja.

Antakalnio poliklinikos direktoriaus pavaduotoja medicinai I. Savickienė tikina, kad poliklinikoje stengiamasi, jog gydytojams būtų kuo patogiau dirbti.

„Dėl to gydytojai turi galimybę naudotis daugeliu programų, viena jų – receptų išrašymas kompiuteriu“, – sako I. Savickienė. Toks receptų rašymas gerokai palengvina gydytojo darbą: nereikia rašyti nei paciento vardo, nei pavardės, vaistas parenkamas iš kompiuterinio žinyno, tai leidžia išvengti klaidų.

„Tai – progresyvus sprendimas, o pacientų atsiliepimų apie tokius atvejus, kad gydytojas nurodytų į kurią vaistinę eiti, negavome ir nelabai tikime, kad taip būtų, nes aplink polikliniką yra net keletas vaistinių“, – tvirtina poliklinikos atstovė.

Jos teigimu, kompiuteriu rašomas receptas turi bendrą formą ir niekur nenurodoma, kurioje vaistinėje jis galiotų, o pacientas turi teisę eiti į bent kurią vaistinę.

Pašnekovė primena, kad informacija apie vaistus prieinama internete ir pacientai gali pasižiūrėti, kurioje vaistinėje vaistai pigesni ir ar išvis jie yra.

www.lrt.lt