Data: 2020.10.20 12:52
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Ar galima dar kartą pastoti po persileidimo?

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2017-12-11 11:40:44

Klausimas. Ar galima dar kartą pastoti po persileidimo? Persileidimas buvo 2014 09 20 ir iki šiol negaliu daugiau pastoti. Laukiausi dvynukų, bet vienas jau buvo negyvas, o prieš tai buvo viskas gerai (kol seselė pradėjo maigyti mano pilvą, nes jisai buvo kreivas, bandė daryti persukimą, tai tas negyvas ir norėjo jau pasišalinti. Jei jinai nebūtų to dariusi, būtų viskas gerai). Nėštumo savaitė persileidimo metu buvo 22. Labai laukiu jūsų atsakymo, nes nežinau, ką man jau ir bedaryti. Neringa, 33 m.

Dr. Algimantas Fabijonavičius. © VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

Atsako Respublikinės Klaipėdos ligoninės Ginekologijos skyriaus vedėjas akušeris ginekologas dr. Algimantas Fabijonavičius

Paprastai galimybė pastoti po persileidimo yra nesumažėjusi. Manyčiau, kad slaugytojos veiksmai prieš gimdymą negalėjo sąlygoti vaisiaus žuvimo arba priešlaikinio gimdymo. Dažniausia priešlaikinio gimdymo ar persileidimo priežastis yra vaisiaus arba motinos infekcija. Kartais persileidimas įvyksta dėl įgimtų ar įgytų gimdos takų anomalijų (dviragė gimda, gimdos neišsivystymas, balno formos gimda, gimdos kaklelio nepakankamumas). Tai nebūtinai pavojingi mikroorganizmai, kurie patenka iš aplinkos. Organizme saprofituojantys mikrobai, sumažėjus organizmo atsparumui, kas nutinka nėštumo metu, gali sukelti infekcines komplikacijas, kurios gali būti įvairių komplikacijų priežastimi. Manau, kad jums reikėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją arba ginekologą detaliam sveikatos ištyrimui.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.