Data: 2020.11.23 21:52
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Ar darželiai turi keisti racioną alergiškiems vaikams?

www.lrt.lt | 2015-05-26 09:16:48

Tiek valstybiniai, tiek privatūs darželiai privalo atsižvelgti į vaiko alergiją maistui ir pagal tai koreguoti jo valgiaraštį. Vis dėlto tikėtis visiškai naujo raciono nereikėtų – darželis netinkamus produktus gali tik pakeisti kitais. Taip tvirtina Sveikatos apsaugos ministerijos Mitybos ir fizinio aktyvumo skyriaus vyriausioji specialistė Ieva Gudanavičienė.

Košė
© Algirdo Kubaičio (VLMEDICINA.LT) nuotr.

LRT Radijo klausytoja teiraujasi, ar darželis turi keisti vaiko maisto meniu, jei šis kam nors alergiškas, ir ar yra nustatyti reikalavimai, įstatymai, pagal kuriuos lopšelis-darželis turėtų koreguoti vaiko mitybą.

„Norėčiau sužinoti, ar lopšelis-darželis privalo atsižvelgti ir atitinkamai pakeisti vaiko maistą, jei vaikas, pradėsiantis nuo rudens lankyti lopšelį darželį, yra alergiškas ar netoleruoja kai kurių maisto produktų, pvz., pieno, cukraus, kiaušinių ar gliuteno. Kaip tokiu atveju elgtis tėvams?“ – domisi klausytoja.

Sveikatos apsaugos ministerijos Mitybos ir fizinio aktyvumo skyriaus vyriausioji specialistė I. Gudanavičienė sako, kad lopšelis-darželis tikrai privalo atsižvelgti į specialius vaiko poreikius dėl maisto. Ji pataria lopšeliui-darželiui pateikti kuo išsamesnę informaciją apie vaikui žalingus produktus. Taip pat – gydytojo rekomendacijas, kuo tokius produktus pakeisti.

„Vaikų darželis arba lopšelis turi atsižvelgti į išvardintus vaiko sutrikimus, jeigu jie nurodyti vaiko sveikatos pažymoje, kurią tėvai pateikia ugdymo įstaigai iki rugsėjo 15 d. Gydytojas turėtų parašyti, kad vaikas alergiškas pienui arba kiaušiniams ir pan. Būtų dar geriau, jeigu gydytojas nurodytų ir kuo jis rekomenduoja vieną ar kitą produktą keisti“, – sako specialistė.

Sveikatos apsaugos ministro įsakymas numato, kad vaikui, kurio sveikatos pažymoje nurodoma, kad jis kažkam alergiškas, turi būti sudarytas atitinkamas valgiaraštis. „Nėra jokio skirtumo, ar tai – privatus, ar valstybinis darželis“,– tvirtina I. Gudanavičienė.

Jos teigimu, kartais tokiais atvejais tėvai nori, kad būtų sudarytas visiškai atskiras valgiaraštis, pvz., jei vaikas yra nutukęs.

„Darželiams tokios prievolės nėra. Jeigu vaikas yra alergiškas ar nutukęs, jie turėtų keisti produktus, kuriems vaikas yra alergiškas, kitais, pvz., miltinius patiekalus – daržovėmis, pateikti mažesnes porcijas ir t. t. Tačiau visiškai kitas valgiaraštis sunkiai įmanomas“, – pažymi Sveikatos apsaugos ministerijos atstovė.

www.lrt.lt