Data: 2020.11.25 16:48
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Ar atlikus apipjaustymą apyvarpė nors kiek dengia galvutę?

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2016-08-19 00:02:10

Klausimas. Mačiau internete fimozės gydymo (apipjaustymo operacijos) paaiškinimą su videoiliustracija, kur apyvarpės oda nukerpama iki galvutės krašto ir prisiuvama. Galvutė lieka visiškai atidengta. Ar tokiu atveju odos jau niekada neįmanoma atsmaukti ant galvutės, kad bent kažkiek dengtų galvutę? Jei - taip (negalima atsmaukti atgal ant galvutės) - ar įmanomas toks apipjaustymas, kai ir ramybės, ir erekcijos būsenoje apyvarpė visiškai arba daugiau mažiau dengtų varpos galvutę, bet taptų įmanoma odą nuo jos ir nusmaukti? T.

Gydytojas urologas Marius Anglickis. Asmeninio archyvo nuotr.

Atsako gydytojas urologas Marius Anglickis

Jei daugiau nupjaunama odos, galvutė lieka plika, o jei jos pašalinama nedaug, tuomet galvutė ramybės būsenos lieka uždengta oda. Bet tai būtina aptarti su urologu prieš operaciją. Kai kuriais atvejais esant labai siaurai apyvarpei ar dėl kitų priežasčių techniškai neįmanoma palikti daugiau odos, kad vėl neatsinaujintų fimozė ar apyvarpės uždegimai.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.