Data: 2020.11.29 03:37
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Antanas Matulas ministro A. Verygos prašo skubiai spręsti vaistų pardavimo problemą

Pranešimas žiniasklaidai | Šaltinis: vlmedicina | 2017-11-20 13:06:29

Seimo narys Antanas Matulas kreipiasi į sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą, prašydamas kuo skubiau spręsti receptinių nekompensuojamųjų vaistų pardavimo problemą.

© Graphicstock.com

Daugybė Lietuvos gyventojų pastarosiomis dienomis susidūrė su situacija, kai vaistinėje, norėdami įsigyti būtiniausių vaistų nuo eilinių sunegalavimų, išgirsdavo vaistininkų atsakymą, kad be recepto šie vaistai nebus parduodami.

Tai sukėlė stresą ir gyventojams, ir vaistininkams, nes būtent pastarieji privalo išaiškinti pirkėjui, kodėl neturi teisės parduoti reikiamo medikamento. Daugelis iki šiol be recepto pardavinėtų vaistų nuo lapkričio 1 d. parduodami su receptais, nes, įsigaliojus „slapto pirkėjo“ įstatymui, sudarančiam sąlygas vaistines kontroliuojančioms valstybės institucijoms bausti be recepto vaistus parduodančius vaistininkus, šie yra įbauginti galimų sankcijų.

Ministras A. Veryga teigia, neva vadinamasis „slapto pirkėjo“ įstatymas atskleidė, kad vaistininkai daug metų nesilaikė teisės aktų, bet tuo pačiu, nespręsdamas problemos iš esmės, dar pusę metų leidžia ir toliau tos tvarkos nesilaikyti.

Todėl parlamentaras kreipiasi į ministrą A. Verygą, reikalaudamas, kad ministras nedelsdamas spręstų šią problemą ir kartu su Valstybine vaistų kontrolės tarnyba patvirtintų sąlygas ir tvarką, kuriomis vaistininkai galėtų be recepto parduoti tam tikrus vaistus. Be to, parlamentaras ragina ministrą inicijuoti sovietmetį menančio „slapto pirkėjo“ įstatymo atšaukimą.

A. Matulas ciniškais vadina ministro pasisakymus, kad nauja tvarka neva nedidins eilių pas gydytojus, nes, atsiradus privalomam receptų reikalavimui, daugybė gyventojų jau dabar užplūdo savo šeimos gydytojus.

„Sabotuotojais išvadinęs farmacininkus, ministras pats sabotuoja savo inicijuotą įstatymą, problemos nespręsdamas ir toliau kiršindamas medikus, farmacininkus bei visuomenę“, – apibendrina A. Matulas.