Data: 2020.12.03 15:41
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Alergija folio rūgščiai. Kaip susilaukti vaikelio?

vlmedicina.lt | Šaltinis: vlmedicina | 2016-01-30 00:01:08

Klausimas. Mano dukra (jai 34 metai) alergiška vitaminams, tame tarpe ir folio rūgščiai, kuri yra labai reikalinga, norint susilaukti vaikelio. Ar galima išgydyti šią alergiją ir kur pirmiausia reikėtų kreiptis? Dukra turėjo du persileidimus. Valda.

 

Papildai
© Fotolia.com asociatyvioji nuotr.

 

Atsako gydytojas akušeris ginekologas doc. dr. Linas Rovas

Folio rūgštis, arba vitaminas B9, gali sukelti alergines reakcijas. Folio rūgštis neturi įtakos pastojimui. Ji svarbi kai kurių apsigimimų (kaip nervinio vamzdelio defekto) prevencijai. Ją vartojant būna mažiau ir ankstyvo nėštumo persileidimų. Jeigu turėjote du persileidimus, reikia kreiptis  į ginekologą ir išsiaiškinti priežastį. Jeigu ir nevartosite folio rūgšties, tai nesumažins tikimybės pastoti. Kartais nebūna reakcijos, kai vartojama folio rūgštis, kuri įeina į vitaminų, skirtų nėščiosioms, sudėtį, ir moterys jaučiasi geriau nei vartodamos gryną folio rūgštį. Galite tai pabandyti. Bet jeigu vėl bus blogai, galite nesijaudinti -  tūkstančiai moterų pastojo ir pagimdė sveikus vaikus ir be folio rūgšties.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.