Ketvirtadienis, 2024.03.28
Reklama

Prastos burnos higienos pasekmės ir kaip to išvengti

Šaltinis: vlmedicina | 2022-12-05 11:10:06

Ne paslaptis, kad prastai prižiūrimi, netinkamai valomi dantys, nevalomas liežuvis, nereguliarus lankymasis pas odontologą profilaktinei apžiūrai ar procedūroms, tokioms kaip profesionali burnos higiena, yra pagrindinės priežastys, kurios sudaro terpę pavojingoms ligoms iškilti.

Pas odontologą / Asociatyvioji nuotr.

Dažniausiai sukeliamos prastos burnos higienos ligos gali būti: dantų ėduonis, pulpitas, dantų šaknų kanalų infekcija bei periodonto ligos - gingivitas ar periodontitas.

Dantų ėduonis, pulpitas, dantų šaknų kanalų infekcija

Prasta burnos higiena yra gana plati sąvoka. „Orto Vita“ klinikos gydytojai odontologai šią sąvoką apibrėžia, kaip prasta priežiūra, netinkamai valomi ar negydomi dantys, nevalomas liežuvis, nevalomi tarpdančiai.

Dėl šių priežasčių kaupiasi minkštosios ir kietosios dantų apnašos. Jei burnos higiena yra atliekama prastai arba neatliekama išvis, tai susidaro puiki terpė įsikurti bakterijoms, kurios užsiima kenkėjiška veikla, tokia kaip dantų emalio ardymas, kuris dar yra vadinamas dantų ėduonimi arba kariesu.

Ilgai negydoma ši liga gali progresuoti, taip suardydama gilesnius danties sluoksnius. Jei yra stiprus ligos progresavimas, tai bakterijos gali pasiekti vidinę danties dalį - pulpą. Todėl yra sukeliamas minkštųjų audinių uždegimas pulpitas. Jei pulpitas yra negydomas, tai ši liga gali išplisti danties šaknies kanalais iki kol pasieks žandikaulio kaulą, kuriame gali pradėti formuotis pūlinys. Tokiu atveju dantis yra negydomas ir traukiamas lauk.

Periodonto ligos - gingivitas ir periodontitas

Periodontas yra dažnai pasitaikanti dantenų uždegimo liga, kuri kyla dėl netinkamos burnos ertmės priežiūros. Paprasčiausia ir dažniausiai pasitaikanti periodonto forma yra bakterinis gingivitas.

Bakterinio gingivito metu ne visada yra jaučiamas skausmas, todėl dažniausiai šią ligos formą yra lengva gydyti, užtenka profilaktinio apsilankymo pas gydytoją odontologą, o apsilankymo metu yra siūloma atlikti profesionalią burnos higienos procedūrą.

Jei visgi periodonto liga yra smarkiai išsivysčiusi į periodontitą, tai tokiu atvejų atliekamos net ir chirurginės procedūros, nes profilaktinių procedūrų neužtenka.

Kaip išvengti prastos burnos higienos pasekmių?

Norėdami išvengti anksčiau išvardintų dantų ir dantenų ligų, mūsų "Orto Vita" klinikos odontologai rekomenduoja lankytis profilaktiškai ir atlikti profesionalią burnos higienos procedūrą.

Profesionali burnos higiena turėtų būti atliekama bent kartą per pusę metų. Visi atvejai yra unikalūs, todėl odontologas gali nurodyti ar rekomenduoti apsilankyti dažniau. Norėdami išvengti dantų ar dantenų ligų reikėtų tų rekomendacijų laikytis.

Procedūros metu gydytojas odontologas pašalina minkštąsias ir kietąsias apnašas, todėl galite pastebėti, kad po procedūros dantys tampa baltesni. Taip pat pašalinus visas apnašas gali dingti ir blogo burnos kvapo problema, kuri dažniausiai atsiranda dėl apnašų.

Profesionali burnos higienos procedūra privalo būti atlikta kokybiškai, todėl yra svarbu pasirinkti patikimą ir gerą kliniką. Mūsų klinikoje „Orto Vita“ dirba ilgą patirtį turintys gydytojai odontologai, kurie užtikrina kiekvienos atliekamos procedūros kokybę. Klinikoje atliekamos ir kitos odontologinės procedūros. Jeigu jums reikia profesionalių odontologijos paslaugų arba norite sužinoti daugiau informacijos apie mūsų teikiamas paslaugas, atsakymus į kilusius klausimus rasite mūsų svetainėje.

Įvertinkite straipsni:
Balsavimu įvertinimas 5 / 5 (1). Jūs dar nebalsavote
(1)
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Vaikų atostogų metu daugėja traumų: kaip nuo jų apsisaugoti?
Vaikų pavasario atostogos jau visai ant nosies. Ir nors šis laikas dažniausiai asocijuojasi su kelionėmis, aktyviu laisv...
Kokios klaidos daromos prie šventinio stalo?
Likus vos kelioms dienoms iki Velykų, daugybė žmonių pradeda planuoti, kokie patiekalai nuguls ant stalo šalia margučių....
Lietuvos autizmo asociacija „Lietaus vaikai“ kviečia paminėti autizmo mėnesį
Pasaulinė autizmo suvokimo, priėmimo diena – balandžio 2 d. Visas mėnuo yra skiriamas veikloms, susijusioms su aut...
Kaip tinkamai išsirinkti veido kremą iš plataus asortimento?
Tinkamo veido kremo pasirinkimas labai svarbus. Prie odos poreikių ir trūkumų pritaikyta kosmetikos priemonė veiksmingai...
Meras A. Vaitkus: "Klaipėdos vaikų ligoninės prijungimas – nesvarstytinas klausimas"
Seimo Sveikatos reikalų komitete protokoliniu sprendimu pasiūlyta Klaipėdos vaikų ligoninę prijungti prie Klaipėdos univ...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų