Ketvirtadienis, 2024.04.25
Reklama

Apskaičiavo, kokie vardai dažniausiai minimi COVID-19 mirčių statistikoje

Šaltinis: vlmedicina | 2021-07-28 09:18:29

Jonas, Ona, Antanas, Janina, Juozas, Vytautas, Elena. Tai dažniausiai pasitaikę žmonių, kurių gyvybė užgeso per pandemiją dėl COVID-19, vardai. Lietuvos statistikos departamentas apskaičiavo, kokie vardai nuo 2020 m. sausio 1 iki 2021 m. liepos 13 dienos dažniausiai minimi medicininiuose mirties liudijimuose, kur pagrindine priežastimi nurodyta COVID-19 liga.

Per daugiau nei pusantrų metų Lietuva dėl COVID-19 neteko 123 Jonų, 105 Onų, 101 Antano, 85 Janinų, 70 Juozų, 68 Vytautų, 64 Elenų, po 60 – Aldonų ir Petrų. Tarp dažniausiai minimų vyriškų vardų taip pat pateko Stasys, Stanislovas, Algirdas, Algimantas, Romualdas, moterų – Irena, Jadvyga, Marija, Stanislava, Genovaitė, Danutė. Tai tik maža dalis SARS-CoV-2 viruso pandemijos metu Lietuvoje nuo COVID-19 ligos mirusių asmenų, kurių, liepos 26 dienos duomenimis, fiksuota 4 410.

„Mirčių statistika nėra tik skaičiai ir vardai. Tai – žmonės, kurių nebėra. Ši pandemija virto skaudžia tragedija ir palietė ne vieną šeimą ar giminę. Kai neturėjome pakankamai vakcinų – apsisaugoti nuo viruso buvo itin sunku. Šiandien turime daugiau nei 900 000 laisvų vakcinos dozių, kurios gali išgelbėti kiekvieno iš mūsų gyvybę. Neprapraskime daugiau Jonų, Elenų, Antanų, Onų, Janinų, nė vieno. Vakcina apsaugo tūkstančius žmonių nuo COVID-19 ligos, sunkių jos formų, hospitalizacijos ar net mirties“, – pranešime žiniasklaidai teigia sveikatos apsaugos ministro atstovė spaudai Aistė Šuksta.

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, daugiausiai mirčių nuo COVID-19 – 1 575 – fiksuota 80–89 m. amžiaus grupėje, 1 189 – 70–79 m., 716 – 60–69 m., 476 – 90–99 m., 343 – 50–59 m. amžiaus grupėse.

Mirtis nuo COVID-19 neaplenkė ir jaunesnio amžiaus žmonių: tarp 40–49 m. fiksuotos 72, 30–39 m. – 25, 20–29 m. amžiaus grupėje – 8 mirtys. SAM duomenimis, net 89 proc. mirčių fiksuota žmonėms, kurie buvo visai nepasiskiepyję, o 7 proc. – tik iš dalies vakcinuoti.

Pagal vakcinacijos tempus daugiausiai vakcinuota Neringos savivaldybėje (87,8 proc.), Akmenės raj.– 64,1 proc., Alytaus raj. – 62,3 proc., Birštono raj. – 60,9 proc., Anykščių raj. – 60,1 proc. Tarp mažiausiai pasiskiepijusių savivaldybių – Šalčininkų raj. (26,7 proc.), Vilniaus raj. – 37,6 proc., Plungės raj. – 38,9 proc., Klaipėdos raj. – 39,2 proc., Skuodo raj. – 39,3 proc., Klaipėdos m. – 39,9 proc.

Mirusių moterų vardų grafikas

Vakcinai registruotis galima nemokamutel. 1808arba koronastop.lt. Ketvirtadieniais visuose vakcinacijos centruose Lietuvoje gyventojai kviečiami skiepytis be išankstinės registracijos (reikia turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą). Informacija apie vakcinacijos procesą konkrečioje savivaldybėje skelbiama savivaldybių interneto svetainėse.

Nuo COVID-19 nuo šiol skiepijama Vilniuje, Lukiškių aikštėje. Žmonės čia gali pasiskiepyti ir iš anksto užsiregistravę, ir be išankstinės registracijos 7 dienas per savaitę nuo 10 iki 20 val. (sekmadieniais – nuo 10 iki 15 val.). Nacionalinio kraujo centro mobilus vakcinavimo punktas visą vasarą, kiekvieną šeštadienį ir sekmadienį nuo 11 iki 16 val., veikia Palangoje esančiame Jūratės ir Kastyčio skvere, tilto prieigose.

Gyventojai, kurie dėl ligos, neįgalumo ar kitų rimtų priežasčių negali atvykti į skiepijimo centrą, priklausomai nuo savivaldybės, skiepijami namuose arba pasirūpinama jų atvežimu iki vakcinavimo centro. Tereikia paskambinus apie tai informuoti.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Žymos: mirtys, COVID-19
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Erkinio encefalito vakcina jau nupirkta: nemokamai skiepytis bus galima nuo rugsėjo
Ligonių kasos gera žinia pasitiko Europos imunizacijos savaitę – Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos m...
Ligonių kasos: gydymo įstaigose nustatytų pažeidimų nemažėja
Pernai teritorinių ligonių kasų (TLK) ekspertų atliktų patikrinimų metu nustatyta, kad gydymo įstaigos iš Privalomojo sv...
Priešpienis –  svarbus raktas į vaikų sveikatą
Priešpienis, kurį mūsų kūdikiai gauna pirmomis gyvenimo valandomis, yra tikras imuniteto šaltinis. Jame gausu natūralių...
Kokie maisto papildai gali būti naudingi artėjant šiltajam sezonui?
Šiltasis metų laikas neabejotinai džiugina visus su saule ir šiluma, tačiau su šiais malonumais ateina ir nauji iššūkiai...
Anksti nustatytas imunodeficitas – išgelbėtos gyvybės
Naujagimiams atliekamas imunodeficito tyrimas galėtų vieniems vaikams išgelbėti gyvybę, kitiems – anksti skirti gy...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų