Antradienis, 2024.04.16
Reklama

Kelionių gudrybės žmonėms, kurie negali pakęsti karščio

Šaltinis: vlmedicina | 2022-07-04 14:09:38

Vasara – populiariausias kelionių metas. Tačiau kartu tai ir pats nemaloniausias laikas, nes dažnai tenka kęsti itin aukštą lauko temperatūrą. Tokiu atveju karštis gali lengvai sugadinti visas pramogas. O jei karštis derinamas su didele drėgme, viskas gali tapti dar blogiau.

Mergina geria vandenį iš butelio
Per karščius gerkite daugiau vandens / Pranešimo autorių nuotr.

Tačiau jeigu žinote pagrindinius patarimus, kaip ištverti karštį, gebėsite susidoroti su kelionėmis net į atogrąžų šalis! Tereikia suprasti, ką turėtumėte gerti ir valgyti, kaip planuoti dienos veiklas ir ką privalu įsidėti į lagaminą. Šios gudrybės neabejotinai padės įveikti karštį ir džiaugtis nuostabiomis vasaros atostogomis!

Tinkama apranga ir aksesuarai

Aprangos tikslas – stengtis išlaikyti reguliuojamą kūno temperatūrą. Apsirenkite karščiui tinkamus lengvus, šviesius (nedėvėkite juodų drabužių, nes jie sugeria karštį), laisvai krentančius rūbus. Laisvi drabužiai leidžia orui cirkuliuoti prie odos. Itin patariama rinktis medvilnę, nes ji „kvėpuoja“ ir sugeria prakaitą, padėdama atvėsinti kūną.

Kadangi saulė yra negailestinga, rekomenduojama dėvėti skrybėles ir akinius nuo saulės. Skrybėlė apsaugos viršugalvį nuo perkaitimo, o akiniai – nuo akinančios saulės šviesos. Netgi vertėtų pasiimti skėtį – šis aksesuaras veiksmingai saugo nuo saulės, o spalvingi skėčiai papuoš visas jūsų kelionių nuotraukas.

Ieškokite pavėsio, kur tik galite

Kai tik įmanoma, stenkitės būti pavėsyje. Daugelyje muziejų ir lankytinų vietų yra oro kondicionieriai, o daugumoje bažnyčių ir katedrų paprastai būna vėsu, todėl sustoti šiose vietose bus ir įdomu, ir padės bent trumpam įveikti karštį. Galite net suplanuoti savo dieną taip, kad tokias vietas aplankytumėte karščiausiomis paros valandomis.

Gerkite pakankamai skysčių

Kai prakaituojame, vemiame ar viduriuojame, iš organizmo pašaliname ne tik vandenį, bet ir elektrolitus. Elektrolitai yra krūvį turinčios medžiagos, kurios padeda reguliuoti daugelį svarbių organizmo funkcijų. Jei norite išlikti geriausios formos karštame ore, būtina papildyti šių elektrolitų ir prarasto vandens atsargas. Tai galima padaryti ne vien tik geriant vandenį:

  • Geriamosios rehidracijos druskos. Taip pat žinomos kaip ORS (oral rehydration salts). Jų yra miltelių pavidalo, kuriuos tereikia sumaišyti su vandeniu, kad gautumėte gardų ir itin drėkinantį gėrimą.
  • Vaisių sultys ir sportiniai gėrimai. Sportiniai gėrimai yra ypač gausūs elektrolitų ir yra sukurti situacijoms, kai tenka daug prakaituoti, o vaisių sultys yra puikus maistinių medžiagų kokteilis kūnui. Jei jų nerandate, skubiai tiks ir skaidrūs gazuoti gėrimai.

Venkite kofeino ir alkoholio

Gerti daug skysčių nereiškia gerti visus įmanomus skysčius. Nepamirškite, kad yra gėrimų, kurie tik padidina dehidrataciją. Pavyzdžiui, kofeinas ir alkoholis visiškai nepadės išlaikyti hidratacijos ir netgi gali sustiprinti nemalonius simptomus. Viena iš priežasčių, kodėl kofeinas ir alkoholis gali padidinti dehidrataciją, yra ta, kad šie gėrimai verčia dažniau šlapintis ir taip didina skysčių netekimą.

Valgykite ledus

Laikas išlaisvinti savo vidinį vaiką ir pasimėgauti ledais. Jei netoleruojate laktozės arba tiesiog nemėgstate ledų, galite rinktis šaldytą jogurtą, veganišką gelato, ledų kokteilį ar net ledinuką. Svarbiausia, kad produktas atvėsintų.

Planuokite veiklas išmintingai

Vienas geriausių būdų susidoroti su karštu oru ir didele drėgme – tinkamai pasirinkti laiką veikloms. Karščiausias dienos metas yra tada, kai saulė būna tiesiai virš mūsų, paprastai tai nutinka apie vidurdienį. Būtent tuo metu geriausia likti vėsiuose apartamentuose, poilsiauti prie baseino arba trumpam užsnūsti. Žinoma, jei nenorite net kelių valandų praleisti viešbučio kambaryje ir trokštate iš kelionės pasiimti kuo daugiau, praleiskite šias valandas viduje, apžiūrėdami tokias lankytinas vietas kaip galerijos, muziejai, pilys, bažnyčios ir pan.

Vasarą neabejotinai verta atsikelti anksčiau. Tuomet būna ne tik vėsiau, bet ir mažiau kitų turistų bei eismo. Tai ypač puiku, jei imatės veiklos lauke, pavyzdžiui, pasivaikščiojimų, žygių, važinėjimo dviračiu ir pan. Galite neabejoti, kad idealią kelionės autobusu programą parinks UAB „Ingrida Tours“.

Ką svarbu žinoti senjorams ir vaikams?

Karščio stresas vyresnio amžiaus žmones gali paveikti labiau nei kitus. 65 metų ir vyresniems asmenims atsiranda didesnė su karščiu susijusių ligų rizika, todėl karštu oru jiems reikia ypatingos priežiūros. Riziką gali padidinti tokie veiksniai kaip vienatvė, lėtinės sveikatos problemos ir tam tikri vaistai.

Kūdikius ir mažus vaikus per karščius reikia atidžiai stebėti. Prakaituodami jie gali greitai netekti kūno skysčių, o tai gali sukelti dehidrataciją. Jie turi reguliariai gerti vandenį, dėvėti lengvus drabužius ir išlikti vėsumoje. Niekada nepalikite kūdikių ir mažų vaikų automobiliuose.

Pranešimo autorių nuotr.

 

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikata be vaistų
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Saugumas kelyje: kodėl svarbu užsisegti saugos diržus
Saugumas kelyje labiausiai priklauso nuo vairuotojo įgūdžių ir atidumo bei automobilio techninės būklės. Transporto prie...
Lietuvoje vykdomas su demencija susijusių nuostatų tyrimas
Asociacija „Demencija Lietuvoje“ ir pasaulinė organizacija „Alzheimer‘s Disease International&ld...
Ligonių kasos: kam vaistų priemokas padengia valstybė?
Ligonių kasos sulaukia klausimų, kodėl pernai metų gale nereikėjo mokėti paciento priemokų už kompensuojamuosius vaistus...
Ilgai trunkantis kraujavimas gali pranešti apie sunkią ligą
Patyrus nesunkią traumą, netrukus kraujas pradeda krešėti ir galiausiai nustoja bėgti. Tačiau hemofilija sergantiems žmo...
Klaipėdos universiteto ligoninė tobulins operacinių darbą su tarptautiniu ekspertu
Klaipėdos universiteto ligoninė (KUL) ieško sprendimų, kaip trumpinti eiles ne tik gydytojų konsultacijoms, bet ir opera...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų