Ketvirtadienis, 2024.03.28
Reklama

Dažniausios plaukų bei galvos odos problemos ir jų sprendimo būdai

Šaltinis: vlmedicina | 2021-10-18 17:12:22

Savo darbe plaukų stilistams tenka ne tik kurti grožį, bet ir padėti spręsti įvairias klientus kamuojančias problemas: dėl riebios ar pleiskanojančios galvos odos, slenkančių ar nusilpusių plaukų. Mat taisyklė yra paprasta: grožis prasideda nuo sveikų plaukų, todėl neišsprendus kankinančių bėdų, nebus ir gero rezultato. Apie dažniausiai pasitaikančias problemas ir joms sukurtus sprendimo būdus pasakoja elektroninės plaukų priežiūros produktų parduotuvės ATWINS ekspertai.

Mergina vešliais plaukais
Grožis prasideda nuo sveikų plaukų / Asociatyvioji nuotr.

„Mano patirtis rodo, kad problemos paprastai būna kompleksiškos, o žmonės neretai iš nežinojimo ar gavę netinkamą patarimą daro neteisingus pasirinkimus ir problemas tik dar labiau pagilina arba prisikuria naujų“, – pastebi „Atwins“ komandos narys, plaukų stilistas Andrius Mašauskas.

Pasak jo, aktualiausios bėdos, dėl kurių tenka konsultuoti klientus: jautri galvos oda, riebi galvos oda, pleiskanos. Neretai žmonės kreipiasi ir dėl keleto šių problemų vienu metu – tuomet reikia ieškoti labai individualių sprendimų ir kantriai, žingsnis po žingsnio judėti geriausio rezultato link.

Jautri galvos oda

Jautrumas gali būti įgytas, įgimtas arba momentinis. Pastarasis labai susijęs su visa nervine žmogaus sistema – greitai sudirgstančią, perštinčią, niežtinčią galvos odą gali lemti patiriamas stresas.

Žinoma, tokiu atveju žmogui svarbu pirmiausia susidoroti su jį kankinančiu stresu. Bet greitai palengvinti nemalonius pojūčius labai padeda tokie produktai kaip „Nook DHC Leniderm“ – specialiai trapiems plaukams ir sudirgintai galvos odai skirtas šampūnas. Jo pagrindas – efektyviai raminančios, antigrybeliniu poveikiu pasižyminčios aktyviosios dalelės ir ypač švelnios valomosios medžiagos, jis puikiai tinka kasdieniam naudojimui. Kad ir kokia būtų jautri galvos oda, išplauti ją vis tiek reikia, tačiau plovimas turi būti švelniai valančiomis, neagresyviomis priemonėmis. Ir vengiant galvos odos masažo, nestimuliuojant per ilgai pirštais, nes tuomet aktyvinate kraujotaką – o kartu ir paaštrinate problemą.

Jei žinote, kad turite jautrios galvos odos problemą, visada pravers po ranka turėti itin efektyvų nenuplaunamą „Nook DHC Leniderm“ raminantį losjoną, kuris užlašinamas su pipete ant galvos odos, akimirksniu malšina dermatito keliamą perštėjimą, niežulį ir pašalina diskomfortą.

Šampūnas
Šampūnas / Pranešimo autorių nuotr.

Riebi galvos oda

Kiekvienas plaukų priežiūros specialistas paskubės paneigti populiarų liaudyje posakį „riebūs plaukai“, nes iš tiesų būna tik riebi galvos oda. Kodėl oda gali suriebėti? Dėl daugybės faktorių – pradedant žmogaus amžiumi, vidiniais organizmo pokyčiais, hormoniniais svyravimais, baigiant mityba.

Paprasčiausias būdas tvarkytis su riebia galvos oda – „Nook DHC Re-Balancing“ šampūnas: riebalavimąsi stabdančios aktyviosios dalelės veikia kartu su specialiomis raminamosiomis medžiagomis, pasižyminčiomis antigrybeliniu ir antiseptiniu poveikiu, taip atkuriant natūralią sveikos odos pusiausvyrą.

Tiesa, dažytiems plaukams tai nėra geriausias pasirinkimas, nes galvos oda besirūpinanti priemonė gali pernelyg greitai nuplauti kosmetinius pigmentus ir nublukinti spalvą. Tokiu atveju reikėtų naudoti du šampūnas: galvos odai plauti – „Re-Balancing“, o per visą plaukų ilgį – pagal jų struktūrą tinkamiausią dažytų plaukų šampūną.

Vis dėlto specialistai atkreipia dėmesį į dažną klaidą – kad žmonės neteisingai diagnozuoja sau riebios galvos odos būklę, nors ji tokia nėra. Tuomet pradeda naudoti priemones, kurių jiems visai nereikia, ir prisidaro dar daugiau bėdų – pavyzdžiui, išsausina odą ir pasipila pleiskanos. Todėl verta pasikonsultuoti su specialistais ir priimti pamatuotus sprendimus.

Pleiskanota galvos oda

Pleiskanų atsiradimą taip pat gali lemti amžius, brendimas, hormoniniai pokyčiai. Vis dėlto bene dažniausia priežastimi tampa išsausėjusi galvos oda. Ir jei tai tik išsausėjimas, problemai spręsti pakanka paprasčiausio drėkinančio šampūno: plaukų stilistai pasakoja apie daugybę atvejų, kai iki tol ilgą laiką įvairius šampūnus nuo pleiskanų bandę žmonės bėdą išsprendė pradėję naudoti kokybišką drėkinantį šampūną.

Plaukų priežiūros priemonė
Plaukų priežiūros priemonė / Pranešimo autorių nuotr.

Esant rimtesnėms problemoms, reikėtų rinktis šampūnus nuo pleiskanų, kuriuose yra specifinės veikliosios antigrybelinės medžiagos. Pavyzdžiui, „Nook DHC Purifying“, skirtas riebiai arba sausai pleiskanojančiai galvos odai. Jo ypatingos aktyviosios dalelės valo ir veikia antibakteriškai, normalizuoja galvos odos būklę, atkuria jos natūralų fiziologinį balansą. Tiesa, tokiais šampūnais nereikia piktnaudžiauti: panaudojus 2-3 savaites, rekomenduojama pereiti prie kasdieninės priežiūros šampūno.

Esant rimtai pleiskanų bėdai, padeda molio kaukės, galvos odos šveitikliai – turintys stipresnį valomąjį poveikį. Pavyzdžiui, „Nook DHC Purifying Clay Mud“ valomasis dumblas, kurio sudėtyje esančios medžiagos pasižymi antibakterinėmis, antigrybelinėmis ir antiuždegiminėmis savybėmis. Vėlgi, esant pleiskanų problemai, nerekomenduojamas galvos masažas ar produkto aktyvus įmasažavimas.

Reklama

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kokios klaidos daromos prie šventinio stalo?
Likus vos kelioms dienoms iki Velykų, daugybė žmonių pradeda planuoti, kokie patiekalai nuguls ant stalo šalia margučių....
Lietuvos autizmo asociacija „Lietaus vaikai“ kviečia paminėti autizmo mėnesį
Pasaulinė autizmo suvokimo, priėmimo diena – balandžio 2 d. Visas mėnuo yra skiriamas veikloms, susijusioms su aut...
Kaip tinkamai išsirinkti veido kremą iš plataus asortimento?
Tinkamo veido kremo pasirinkimas labai svarbus. Prie odos poreikių ir trūkumų pritaikyta kosmetikos priemonė veiksmingai...
Meras A. Vaitkus: "Klaipėdos vaikų ligoninės prijungimas – nesvarstytinas klausimas"
Seimo Sveikatos reikalų komitete protokoliniu sprendimu pasiūlyta Klaipėdos vaikų ligoninę prijungti prie Klaipėdos univ...
Ar visada sportas – sveikata? Kokios rizikos kyla sportuojantiems intensyviau
Intensyviai sportuojančių žmonių organizmas susiduria su neįprastai dideliu fiziniu krūviu, skirtingai nuo tų, kurie tie...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų