Antradienis, 2024.04.16
Reklama

Nugaros skausmai miego metu: dažniau, nei manote

Šaltinis: vlmedicina | 2020-12-04 12:02:24

Nugaros skausmas, kankinantis miego metu – viena iš priežasčių, dėl kurios itin kenčia miego kokybė. Tai paveikia ir gyvenimo kokybę, produktyvumą ir visą dienos nuotaiką ir dinamiką. Tačiau jį patiria daugiau žmonių, nei galvojate. Pradėjus jausti nemalonius pojūčius miegant neretai susimąstoma, ką daryti ir kaip to atsikratyti, taigi aptarkime, kaip visą tai atlikti ir kaip tinkama lova gali tapti puikiu įrankiu išvengiant nugaros skausmų miego metu.

Pagalvės ant lovos
Lova. Pranešimo autorių nuotr.

Itin dažna problema

Kartais gali pasirodyti, kad tai gal ir ne tokia jau didelė problema, nes dažnai apie tai nėra kalbama pakankamai. Tačiau Amerikos chiropraktikų asociacija yra nustačiusi, kad šį diskomfortą miego metu patiria 80 procentų žmonių, vienu ar kitu metu per savo gyvenimą. Taigi, tai gana opi problema, liečianti daugiau žmonių, nei buvo galima įsivaizduoti.

Kaip to išvengti?

Specialistai dalinasi keletu lengvų patarimų, kaip galima pagerinti miego kokybę, dažnai net neišlipus iš lovos.

Pakeiskite čiužinį. Dažnai tai būna viena iš pagrindinių problemų. Čiužiniai dažnai būna parinkti per kieti ar per minkšti, todėl nugara būna neteisingoje, nepatogioje padėtyje visą naktį.

Pakeiskite pagalvę. Rinkitės tokią, kuri palaikys tiek pečius, tiek galvą, o gulint ant jos bus jaučiamas pilnas kūno atsipalaidavimas.

Taip pat dažnai neapsikentę nugaros skausmų žmonės sako, kad nėra laiko, gyvenimas ir taip užimtas, dienos suplanuotos. Tačiau sau laiko privaloma atrasti visuomet. Tokiems užsiėmusiems ir skubantiems pacientams gydytojai pataria šiuos 5 lengvus pratimus, kuriuos galima atlikti esant lovoje:

1.Gulėdami ant nugaros judinkite kojas, lyg važiuodami dviračiu. Kartokite tris kartus po 15 sekundžių.

2. Kelkite vieną koją, iki kol ji bus 90 laipsnių kampu, vėliau kelkite kitą. Kartokite tris kartus, atlikdami po 10 nusileidimų.

3. Gulėdami tiesiai, padėkite rankas ties klubais, įsiremkite su kojomis į čiužinį ir kelkite, nuleiskite klubus jų neatpalaiduodami. Kartokite tris kartus, 15 pakėlimų.

4. Gulėdami laikykite rankas už galvos, kojas sulenkite 90 laipsnių kampu. Tokioje pozoje susirieskite ir išsitieskite. Kartokite 3 kartus po 15 susirietimų.

5. Atsigulkite ant šono ir kelkite koją į orą, kol kita atremta į čiužinį. Apsisukite ir kartokite su kita koja.

Be to, be pratimų nepamirškite, kad lova, kurioje ilsimės, vaidina vieną iš svarbiausių vaidmenų, kai grįžtama po sunkių dienos darbų. Rinkdamiesi ją įsitikinkite, kad lova:

  • Yra pakankamo ilgio, joje telpate visu ūgiu, nereikia gulėti susirietus.
  • Yra pakankamo pločio. Jei miegate ne vieni, joje turi vietos pakakti abiem, be to, jos turi pakakti ir patogiai apsiversti.
  • Turi kokybišką rėmą. Rėmai pagaminti iš natūralios medienos, ar kitų aukštos kokybės medžiagų. Nebijokite pačiupinėti ir atsigulti ant jos baldų salone.
  • Yra tinkamo aukščio. Turi būti lengva ir patogu tiek įlipant, tiek išlipant iš jos. Jei, tarkime, išlipimas sukelia papildomų problemų, nėra patogus, tuomet lova – netinkamo aukščio.

Išvardinti patarimai ir pratimai leis išvengti ar sumažinti diskomfortą, patiriamą miego metu. Be to, tikslingai parinkta lova taps raktu į gerą ir kokybišką miegą kas naktį. Todėl nepamirškite pasirūpinti savo nugaros sveikata ir gyvenimo kokybe.

 

Reklama

Įvertinkite straipsni:
Balsavimu įvertinimas 5 / 5 (2). Jūs dar nebalsavote
(2)
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Saugumas kelyje: kodėl svarbu užsisegti saugos diržus
Saugumas kelyje labiausiai priklauso nuo vairuotojo įgūdžių ir atidumo bei automobilio techninės būklės. Transporto prie...
Lietuvoje vykdomas su demencija susijusių nuostatų tyrimas
Asociacija „Demencija Lietuvoje“ ir pasaulinė organizacija „Alzheimer‘s Disease International&ld...
Ligonių kasos: kam vaistų priemokas padengia valstybė?
Ligonių kasos sulaukia klausimų, kodėl pernai metų gale nereikėjo mokėti paciento priemokų už kompensuojamuosius vaistus...
Ilgai trunkantis kraujavimas gali pranešti apie sunkią ligą
Patyrus nesunkią traumą, netrukus kraujas pradeda krešėti ir galiausiai nustoja bėgti. Tačiau hemofilija sergantiems žmo...
Klaipėdos universiteto ligoninė tobulins operacinių darbą su tarptautiniu ekspertu
Klaipėdos universiteto ligoninė (KUL) ieško sprendimų, kaip trumpinti eiles ne tik gydytojų konsultacijoms, bet ir opera...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų