Antradienis, 2024.03.19
Reklama

Kauno klinikos savo pacientams pradėjo teikti ambulatorines slaugos paslaugas namuose

Kauno klinikų informacija | Šaltinis: vlmedicina | 2021-02-26 14:04:16

Kauno klinikų Šeimos medicinos klinika – viena pirmųjų įstaigų, pradėjusių teikti ambulatorines slaugos paslaugas namuose savo klinikos pacientams: neįgaliems vaikams, pacientams su specialiaisiais ar nuolatinės slaugos poreikiais bei žmonėms, kuriems sunku pasirūpinti savimi. Komandą, prižiūrinčią žmones namuose, sudaro slaugytojai, slaugytojo padėjėjai, kineziterapeutas, socialinis darbuotojas ir išplėstinės praktikos slaugytojas, koordinuojantis pacientų lankymą ir paslaugų poreikį.

Medikė laiko gulinčios senutės ranką
Slauga / © Fotolia.com

Šeimos medicinos klinikos vadovas prof. Leonas Valius pabrėžia, kad senėjanti Lietuvos visuomenė kelia tam tikrus iššūkius, kuriems įveikti būtinos gerai išvystytos ilgalaikės priežiūros ir ambulatorinės slaugos paslaugos.

„Europos Komisija akcentuoja, kad Lietuvoje trūksta ilgalaikės priežiūros tinklo, o iki šiol paslaugos vyresnio amžiaus žmonėms teiktos fragmentuotai, – sako profesorius. – Džiaugiamės, kad nuo šiol Kauno klinikų Šeimos medicinos klinikos pacientams galime ambulatorines slaugos paslaugas suteikti namuose“.

Pacientui kreipusis dėl tokių paslaugų poreikio į savo šeimos gydytoją Kauno klinikose, suburtos komandos specialistai vyksta į jo namus, įvertina asmens būklę ir sudėlioja priežiūros planą bei lankymo grafiką, kurį koreguoja pasikeitus jo sveikatos būklei.

Šeimos medicinos klinikos slaugos administratorė Vitalija Neverauskė sako, kad socialinis darbuotojas pacientams – tarsi atradimas. „Jis konsultuoja žmones dėl galimybės įsigyti nemokamas slaugos priemones ar paslaugas. Pandemijos laikotarpiu izoliuotiems ar sergantiems COVID-19 liga pacientams darbuotojai pristato ir maistą į namus“, – vardija slaugos administratorė.

V. Neverauskė neslepia, kad per trumpą laikotarpį daug dėmesio sulaukė ir kineziterapeutas, kuris vertina paciento fizinę būklę, sudaro treniruočių bei pratimų planą.

„Kadangi Šeimos medicinos klinikoje pacientų daugėja, kineziterapeutas pamoko kitus klinikos komandos narius, teikiančius paslaugas namuose, kaip taisyklingai padėti pacientui atlikti pratimus. Tą patį parodo ir namiškiams, kad pacientas treniruotis galėtų ne tik su kineziterapeuto pagalba, tačiau ir su savo artimaisiais“.

Pacientams namuose atliekamos įvairios jų sveikatos būklę užtikrinančios procedūros, taip pat specialistai prižiūri paciento higienos įpročius, kontroliuoja vaistų vartojimą.

„Slaugytojai stebi paciento būklę, o pastebėjus pasikeitimus, praneša apie juos gydytojui, kuris priima sprendimą dėl tolesnio gydymo, – sako V. Neverauskė. – Komandoje turime ir psichikos sveikatos slaugytoją, kuris vizitų metu vertina psichosocialinius poreikius.“

Kauno klinikų Šeimos medicinos klinikoje ambulatorinės slaugos paslaugos namuose pacientams teikiamos nemokamai.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikatos apsauga
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Nemiga gali byloti apie galybę sveikatos sutrikimų: į ką atkreipti dėmesį
Visi esame susidūrę su nuovargiu ir žinome, kad ilgainiui jis mažina produktyvumą, blogina trumpalaikę atmintį, trukdo s...
Gydytoja psichiatrė:  kodėl vyresniame amžiuje vienatvė išgyvenama itin skaudžiai
Žmogus – sociali būtybė, kuriai bendravimas yra nepakeičiamai reikalingas. Kita vertus, nemaža dalis žmonių visišk...
Lietuvoje dažniausiai apsinuodijama alkoholiu, vaistais ir narkotinėmis medžiagomis
Šiuo metu pasaulyje yra vartojama apie 60 000 cheminių medžiagų ir preparatų, iš kurių apie 6 000 medžiagų turi labai pl...
5 dažniausios regėjimo problemos – kaip jas spręsti?
Žmogaus akis – sudėtingas organas, kuris iš aplinkos priima daugiausiai informacijos. Akių dėka žmogus ne tik mato...
Svarbiausi kokybiško poilsio komponentai: čiužinys, antčiužinis ir patalynė
Visi puikiai žinome, kad kokybiškas poilsis nakties metu užtikrina gerą nuotaiką, darbingumą ir bendrą savijautą. Vis dė...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų