Ketvirtadienis, 2024.03.28
Reklama

Alergijos, folikulitas ir kiti nemalonumai – ką daryti, kad depiliacija būtų be pasekmių?

Šaltinis: vlmedicina | 2022-09-21 10:34:25

Kelios klaidos ir savarankiški depiliacijos eksperimentai namuose virsta kančia – žaizdelės, įaugę plaukai, alergija ir kiti nemalonumai ne tik gadina nuotaiką, bet ir gali komplikuotis. Ką svarbu žinoti apie įvairius plaukelių šalinimo būdus, kad depiliacija būtų be pasekmių?

Depiliacija lazeriu
Depiliacija lazeriu / Pranešimo autorių nuotr.

Viena dažniausių komplikacijų folikulitas

Vis dar išlieka populiaru plaukus įvairiose kūno srityse šalinti plauką išpešančiomis priemonėmis: cukrumi, vašku ir epiliatoriumi. Deja, bet būtent šie plaukų šalinimo būdai, tai pat ir pasirinktos netinkamos higienos bei skutimosi priemonės, plaukų šalinimo skustuku kryptis turi šalutinių poveikių, dėl kurių ateityje gali prireikti gydytojo dermatovenerologo konsultacijos dėl aktyvaus folikulito gydymo.

Pasak „Nordclinic“ plaukų šalinimo lazeriu procedūrų specialistės Gabrielės Žemgulytės, tokiu atveju reikia apsišarvuoti kantrybe ir laikytis sudaryto gydymo plano, į kurį įeina medikamentų vartojimas, jei reikalingas mechaninis odos išvalymas, cheminis pilingas, į komandą pasitelkiamas ir kosmetologas. Tik tuomet, siekiant, kad folikulito problema išnyktų, gali būti atlikta lazerinė plaukų šalinimo procedūra. Kai kuriais atvejais pacientai nukreipiami pasikonsultuoti ir su gydytoju chirurgu.

Ką būtina žinoti savarankiškai depiliuojant odą?

„Dažnas atvejis, kai merginos, depiliuojant plaukelius namuose, neatkreipia dėmesio, į kurią pusę juos rauna, o tai svarbu norint, kad plaukeliai neįaugtų. Odą prieš depiliuojant reikėtų tinkamai paruošti - atkreipti dėmesį, kad oda nebūtų sudirgusi, be išsausėjimo plotų, prieš procedūrą ir kelios dienos po procedūros nušveisti depiliuojamas zonas kūno šveitikliu, tinkamai įvertinti savo savijautą ir sveikatą. nerekomenduojama plaukų šalinti prieš menstruacijas ir jų metu. Verta paminėti, kad ir cukraus pastą, ir vašką reikėtų tepti plauko augimo kryptimi, o nuplėšti - priešinga kryptimi. Judesys turėtų būti staigus, nereikėtų toje pačioje zonoje bandyti šalinti plaukų pakartotinai, o esant poreikiui, vaško likučius nuvalyti aliejumi, cukraus pastą – nuplauti vandeniu. Pasirinktos priemonės turėtų būti kokybiškos, be kvapiklių ir dažiklių, patikrintos prieš tai ant nedidelio odos ploto. Po procedūros būtų gerai pasitepti raminančiu kremu.

Svarbu pabrėžti, kad depiliacijos namuose neretai sutraumuoja pačią odą, todėl reikėtų vengti baseinų, pirčių ar sporto, deja, merginos dažnai nesilaiko šios taisyklės, tačiau verta žinoti, jog tuomet gali atsirasti įvairūs išbėrimai ar odos užkrėtimai. „Išskirčiau dar vieną klaidą, kurią merginos taip pat labai dažnai kartoja – depiliuojant plaukelius namuose pašalinami ne tik nereikalingi kūno plaukeliai, bet ir negyvosios odos ląstelės ir tuo pačiu odos apsauga“, – pabrėžė plaukų šalinimo lazeriu procedūrų specialistė G. Žemgulytė.

Kita populiari depiliacijos priemonė yra epiliatoriai. Iš pradžių, esant tvirtiems plaukeliams, tai atrodo puiki priemonė, tačiau laikui bėgant plaukeliai silpnėja ir epiliatorius, raudamas plaukelius dideliu greičiu, juos nutraukia, tačiau neišrauna su folikulu, o tai dažniausiai skatina plaukelių įaugimą. Dauguma merginų, naudojusių epiliatorių ateina su labai prasta odos būkle. Vėliau norint atsikratyti įaugusių plaukelių, laukia didelis darbas. Neišrovus pilnai folikulo neaišku, į kurią pusę pradės augti plaukelis – galbūt tiesiai, o galbūt po oda, tai gali paskatinti uždegimines reakcijas, bėrimus.

Eksperimentai su vašku gali padaryti žalą odai

Norint šalinti nereikalingus kūno plaukelius svarbu pasirinkti savo odai tinkamas priemones. Tačiau neįvertinus savo odos tipo ir pasirinkus netinkamas priemones, gali būti neišvengta ir alerginių reakcijų. Plaukų šalinimo lazeriu specialistė pabrėžia, kad svarbu žinoti, jog plaukelių depiliacija cukrumi ir vašku yra dvi skirtingos technikos. Šalinant plaukelius cukraus pasta, toje pačioje vietoje galima daryti 5-6 pakartojimus netraumuojant odos, tačiau su vašku to padaryti nepavyks. Visų pirma, vaškas kaitinamas iki 30-40 laipsnių temperatūros, todėl atliekant daugiau nei du pakartojimus ant odos, ją galima nudeginti ir stipriai sužaloti.

Nuolatinis plaukelių skutimas, depiliacinių priemonių, tokių kaip: depiliacinis kremas, cukrus, vaškas ar epiliatorius naudojimas gali sukelti nepageidaujamų odos problemų. Ypač tada, kai procedūros atliekamos savarankiškai namų sąlygomis. Neretai šios priemonės neatneša ir pageidaujamų rezultatų, nes plaukeliai greitai atauga, įauga, ima formuoti uždegiminius mazgelius. Todėl tokiais atvejais puiki ir inovatyvi alternatyva yra plaukų šalinimas lazeriu, kuris padeda pasiekti ilgalaikių rezultatų ir nebereikia plaukų atauginti iki tam tikro ilgio, kad būtų galima juos pašalinti prieš tai išvardintomis priemonėmis. Po kiekvienos lazerinės procedūros kūno plaukuotumas sumažėja 15 – 20 proc., todėl poreikis nuskusti depiliuojamą zoną jau įpusėjus procedūrų kursą belieka 1 – 2 kartus per mėnesį.

Kodėl depiliacijos efektyvumui įtaką daro plaukų ir odos spalva?

„Vis dar tenka girdėti mitų, kad procedūros metu naudojamas lazeris gali pakenkti kiaušidėms, limfmazgiams, pažeisti kitus vidaus organus, nesaugu vasaros metu. Tai nėra tiesa, nes procedūros saugumas įvertintas klinikiniais tyrimais, tačiau svarbu žinoti, kad prieš atliekant depiliaciją šiuo būdu šiltuoju sezonu, reikėtų vengti aktyvesnės saulės mažiausiai kelias savaites naudojant saulės apsauginius kremus“, – atkreipė dėmesį G. Žemgulytė.

G. Bagdonaitės teigimu, procedūros efektyvumas priklauso nuo daug faktorių: plaukų spalvos, storio, odos spalvos, ploto, kuriame bus šalinami plaukeliai, ir kt. Geriausiai ši procedūra veikia esant šviesiai odai ir tamsiems plaukams, tačiau turi būti parinktas tinkamiausias lazerinės depiliacijos metodas atsižvelgiant į individualius bruožus. ,,Didžioji dalis žmonių tikisi, kad atlikus pilną plaukų šalinimo lazeriu kursą, plaukeliai išnyks visam gyvenimui, tačiau reikia žinoti, kad po pilno kurso didžioji dalis plaukelių maksimaliai išnyksta, likę plaukeliai tampa plonesni, vos matomi ir sukelia mažiau odos problemų, bet norint išlaikyti maksimalų rezultatą, vėliau reikia atlikti 1-2 palaikomąsias procedūras per metus. Efektyvumas labai individualus, po 6-8 procedūrų kurso, palaikomąją procedūrą pakanka atlikti kartą per metus. Jei yra hormonų disbalansas, ar kitos problemos, gali prireikti pakartoti procedūrą ir 2-3 kartus per metus“, – komentuoja G. Žemgulytė.

Kodėl svarbu tinkamai pasiruošti ir ko vengti po depiliacijos?

Prieš pradedant procedūrą, rekomenduojama bent dvi savaites iki depiliacijos lazeriu vengti tiesioginių saulės spindulių, soliariumų ir savaiminio įdegio kremų – kuo tamsesnė oda, tuo sunkiau pašalinami plaukeliai, todėl rekomenduojama procedūrą pradėti esant natūraliam odos atspalviui. Likus vienai dienai iki plaukų šalinimo procedūros, depiliuojamas vietas reikia nuskusti skustuvu. Jeigu šalinami pažastų plaukai, patariama nenaudoti dezodorantų ar antiperspirantų, kad nesukeltų alergijos. Likus 2– 3 savaitėms iki procedūros negalima depiliuoti kūno srities cukrumi, vašku, pincetu ar kitais būdais.

Procedūros metu lazerio išskiriama šviesa skverbiasi iki plauko svogūnėlio (folikulo), kol pasiekia jame esantį melaniną (tai tamsios spalvos pigmentas, randamas odoje, plaukuose ir kitur). Melanino sugerti lazerio spinduliai virsta šiluma, kuri sunaikina plauko folikulą ir sustabdo tolimesnių plaukų formavimąsi.

Kuo daugiau melanino, tuo daugiau karščio sukuriama, o tai lemia greitesnį ir efektyvesnį plaukelių naikinimą. Didžiausią melanino kiekį turi tamsūs ir stori, esantys augimo fazėje plaukai.

Kokiais atvejais lazerinės depiliacijos atlikti negalima? G. Žemgulytė atkreipia dėmesį, kad ši procedūra neatliekama vartojant antibiotikus (nusilpus imunitetui), nėštumo ir žindymo metu, sergant onkologinėmis ligomis, jei oda yra įdegusi ir tatuiruotose kūno zonose.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kauno klinikose atlikta nauja procedūra, išgydžiusi rijimo sutrikimą
Maitinimasis – viena esminių žmogaus išgyvenimo sąlygų. „Rijimo sutrikimas, dar vadinamas disfagija, gali pa...
Vaikų atostogų metu daugėja traumų: kaip nuo jų apsisaugoti?
Vaikų pavasario atostogos jau visai ant nosies. Ir nors šis laikas dažniausiai asocijuojasi su kelionėmis, aktyviu laisv...
Kokios klaidos daromos prie šventinio stalo?
Likus vos kelioms dienoms iki Velykų, daugybė žmonių pradeda planuoti, kokie patiekalai nuguls ant stalo šalia margučių....
Lietuvos autizmo asociacija „Lietaus vaikai“ kviečia paminėti autizmo mėnesį
Pasaulinė autizmo suvokimo, priėmimo diena – balandžio 2 d. Visas mėnuo yra skiriamas veikloms, susijusioms su aut...
Kaip tinkamai išsirinkti veido kremą iš plataus asortimento?
Tinkamo veido kremo pasirinkimas labai svarbus. Prie odos poreikių ir trūkumų pritaikyta kosmetikos priemonė veiksmingai...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų