Trečiadienis, 2024.04.17
Reklama

Rankų oda kartais įspėja ir apie vitaminų trūkumą

Šaltinis: vlmedicina | 2022-01-22 00:43:05

Žiemiški orai dažnai atsispindi ir rankų odos būklėje. Į išsausėjusią rankų odą nereikėtų žvelgti pro pirštus – nualinta rankų oda nebeatlieka apsauginės funkcijos, o tai gali lemti sumažėjusį organizmo atsparumą įvairiems mikroorganizmams.

Tepa kremą ant rankų
Rankų odą reikia prižiūrėti / VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) nuotr.

„Rūpintis veido oda atrodo būtina ir savaime suprantama, tačiau labai dažnai pamirštame pasirūpinti rankų oda“, – pranešime žiniasklaidai pažymi „Eurovaistinės“ vaistininkė Toma Gečienė.

Ji atkreipia dėmesį, kad pandemijos metu daugiau žmonių skundžiasi išsausėjusia rankų oda, taip nutinka dėl dažno plovimo, dezinfekcinių priemonių naudojimo, todėl, anot vaistininkės, svarbu į rutiną įtraukti įpročių, kurie tausotų ir padėtų atkurti rankų odą.

Visa tai svarbu ne tik dėl estetinių priežasčių. Vaistininkė primena, kad viena iš pagrindinių odos funkcijų – apsauginė. „Oda saugo organizmą nuo patogenų, alergenų ir dirgiklių patekimo į organizmą, ji atlieka apsauginio barjero funkciją. Todėl stipriai išsausėjusi ar net sutrūkinėjusi oda nebegeba tinkamai atlikti šios funkcijos ir mūsų organizmas tampa nebe toks atsparus aplinkos poveikiui ir žalingiems išorės veiksniams“, – atkreipia dėmesį vaistininkė.

Dėmesys detalėms

Vaistininkė atkreipia dėmesį, kad rūpintis rankų oda svarbu ne tik šaltuoju sezonu, tai daryti reikėtų nuolat. Priežiūra turėtų prasidėti nuo kasdienių įpročių – plovimo, vengiant ypač karšto vandens, pirštinių dėvėjimo lauke, odos saugojimo nuo agresyvių cheminių valiklių. Taip pat savo kosmetinėje visuomet svarbu turėti rankų kremą. Vaistininkė rekomenduoja nusiplovus rankas jas visuomet pasitepti kremu.

Renkantis rankų kremą žiemai svarbu, atkreipti dėmesį, kad jo sudėtyje būtų tokių ingredientų kaip svietmedžio aliejus, alavijas, jojobos aliejus, avižų ekstraktas, vitaminas E.

Rankų priežiūros rutinai gali nepakakti tik rankų kremo. „Eurovaistinės“ vaistininkė pataria bent kartą per savaitę naudoti rankų odos šveitiklį, kuris padės atkurti odos švelnumą ir paskatins greitesnį atsinaujinimą. Kartą per savaitę naudinga palepinti rankų odą maitinančia ar regeneruojančia rankų kauke.

Rūpinantis rankų grožiu svarbu nepamiršti pasirūpinti ir apsauga nuo išorės veiksnių. T. Gečienė primena žiemą neiti į lauką be pirštinių, o būnant saulėje naudoti SPF apsaugą. Gerai visapusiškai odos būklei svarbu nepamiršti gerti pakankamai vandens.

Organizmo siunčiami signalai

Nors rankų odos būklė dažnai vertinama kaip estetinė problema, iš tiesų, anot vaistininkės, kartais ji gali įspėti ir apie vitaminų trūkumą ar net tam tikras ligas.

Dažnai vaistinėje klientai teiraujasi, kodėl ima luptis rankų oda, T. Gečienė įspėja, kad čia kaltas gali būti ir vitaminų trūkumas. „B grupės vitaminai, biotinas ir niacinas, yra atsakingi už sveikos odos palaikymą, saugo nuo išsausėjimo, todėl esant jų trūkumui gali pablogėti odos būklė ir pradėti luptis rankų oda. Kadangi biotino atsargos organizme nekaupiamos, svarbu jo gauti kiekvieną dieną. Norint organizmą papildyti šiais vitaminais rekomenduojama įtraukti į racioną maisto produktų, kurie yra šių vitaminų šaltiniai, arba vartoti maisto papildus. Niacino gausu žuvies produktuose, grybuose, riešutuose. Biotino turi avokadai, tunas, migdolai, avižų kruopos“, – vardija vaistininkė.

Taip pat odos būklei palaikyti nereikėtų pamiršti ir vitaminų A bei E vaidmens.

Tiesa, jei rankų sausumas vargina nuolat ir jį lydi kiti negalavimai, tokie kaip odos paraudimas, skausmas, intensyvus niežulys, bėrimai, odos sustorėjimas, vaistininkė rekomenduoja apsilankyti pas gydytoją.

Įvertinkite straipsni:
Balsavimu įvertinimas 1 / 5 (1). Jūs dar nebalsavote
(1)
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Saugumas kelyje: kodėl svarbu užsisegti saugos diržus
Saugumas kelyje labiausiai priklauso nuo vairuotojo įgūdžių ir atidumo bei automobilio techninės būklės. Transporto prie...
Lietuvoje vykdomas su demencija susijusių nuostatų tyrimas
Asociacija „Demencija Lietuvoje“ ir pasaulinė organizacija „Alzheimer‘s Disease International&ld...
Ligonių kasos: kam vaistų priemokas padengia valstybė?
Ligonių kasos sulaukia klausimų, kodėl pernai metų gale nereikėjo mokėti paciento priemokų už kompensuojamuosius vaistus...
Ilgai trunkantis kraujavimas gali pranešti apie sunkią ligą
Patyrus nesunkią traumą, netrukus kraujas pradeda krešėti ir galiausiai nustoja bėgti. Tačiau hemofilija sergantiems žmo...
Klaipėdos universiteto ligoninė tobulins operacinių darbą su tarptautiniu ekspertu
Klaipėdos universiteto ligoninė (KUL) ieško sprendimų, kaip trumpinti eiles ne tik gydytojų konsultacijoms, bet ir opera...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų