Ketvirtadienis, 2024.03.28
Reklama

Aromaterapija padės įveikti nerimą ir pagerinti nuotaiką

Dr. Rūta Aldonytė, Lietuvos aromaterapeutų asociacijos vadovė | Šaltinis: vlmedicina / asmuo | 2021-01-23 00:27:48

Šiomis dienomis stresui, nepasitenkinimui ir bejėgiškumui įveikti kartais prireikia ir neįprastų priemonių. Jei nesate išbandę arba jei bandę, bet primiršę, – būtinai išbandykite aromaterapines priemones.

Rūta Aldonytė. Asmeninio archyvo nuotr.

Tai ypač gerai tinkanti terapija tokiu metu: veikia švelniai ir saugiai (kai naudojate atsargiai), universaliai plačiai gali būti taikoma įvairiausioms situacijoms ir žmonėms, o susidraugavus su šiomis priemonėmis – jos liks jūsų arsenale visam gyvenimui. Be to, eteriniai aliejai puikiai tinka uoslei treniruoti ir atkurti persirgus koronavirusine infekcija.

Pradėkite nuo kelių eterinių aliejų, pirmiausiai – uoskite, tepkite ar kitaip naudokite juos po vieną, paskui – pradėkite maišyti ieškodami savo ar išbandykite kitų sukurtas sinergijas.

Naudokite labai nedidelius kiekius, kad kvapas būtų jums malonus ir ne per stipriai juntamas.

Aliejus laikykite saugiai (vaikams nepasiekiamus, tamsoje, vėsiai, užsuktuose originaliuose buteliukuose).

Galite eterinius aliejus garinti patalpose (kvepės ir valysis visas patalpos oras), galite uosti iš specialaus inhaliatoriaus ar buteliuko, galite įmaišyti į masažo aliejų ir tepti ant odos, galite masažuoti specifinius akupresūrinius taškus, skalauti burną ir pan.

Nerimo, nerimastingumo, su nerimu susijusios nemigos, bejėgiškumo jausmui mažinti aromaterapeutai rekomenduoja romaniškųjų ramunėlių, bergamočių, žaliųjų mandarinų, mairūnų, melisų, santalų, levandų ir levandinų eterinius aliejus ir jų mišinius.

Darbingai dienai padės, dėmesingumą didins, nuotaiką gerins pušų, laurų, vetiverijų, įvairių citrusų (apelsinų, mandarinų, citrinų, greipfruktų, bergamočių ir kt.) eteriniai aliejai ir jų mišiniai.

Jei sumanėte pasportuoti ir norisi pakelti nuotaiką, sumaišykite lygiomis dalimis (po kelis lašus) laurų, pipirmėčių ir juodųjų eglių eterinių aliejų, įkvėpkite po keletą gilių įkvėpimų kiekviena šnerve, užlašinkite ant jogos kilimėlio ar rankšluosčio, kad mankštos metu jaustumėte kvapą.

Jei apėmė sąstingis po ilgo sėdėjimo, pabandykite šildantį ir raumenis pažadinantį dirvinių mėtų, citrinkvapių eukaliptų, kajeputų ir levandinų eterinių aliejų mišinį. Sumaišę lygiomis dalimis, mišinio įmaišykite į valgomąjį ar bet kokį masažinį aliejų, atskiesdami maždaug dešimt kartų (pvz., šaukštelis mišinio į devynis šaukštelius augalinio aliejaus). Tada tokiu aliejumi masažuokite savo ar artimųjų sustingusius, nepatogioje pozoje pamirštus raumenis – sprando, nugaros, šlaunų, rankų, plaštakų, pėdų... Šis būdas netinka mažiems vaikams.

Nuotaikai gerinti susimaišykite lygiomis dalimis (proporcijas ir aliejus vėliau keiskite, eksperimentuokite) bergamotės, žaliųjų mandarinų ir vaistinių levandų eterinius aliejus. Mišinio įkvėpkite kas kelias valandas, lašinkite ant drabužių, plaukų. Kurkite savo ritualus – pasidarykite karšto dušo ir garų procedūrą su šiuo ar kitu mišiniu (jo prilašinkite ant kempinės ir pasidėkite duše ant grindų, netoli vandens srovės).

Išbandykite pipirmėtės eterinio aliejaus galią – jis veikia bakterijas, dezodoruoja, nuskausmina, vėsina... Jo molekulės pasiekia ir smegenis, netiesiogiai veikia opioidinius receptorius, švelnindamos skausmo, liūdesio ir panašius pojūčius.

Praturtinkite savo dantų pastą lašeliu pipirmėčių eterinio aliejaus ir aktyviai iššveiskite dantis. Arba įlašinkite lašą į vandens šaukštą ir ilgai bei kruopščiai skalaukite burną. Tokios rytinės procedūros visai dienai pagausins teigiamų jausmų ir atsparumo (netinka mažiems vaikams).

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.

 

Įvertinkite straipsni:
Balsavimu įvertinimas 5 / 5 (1). Jūs dar nebalsavote
(1)
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kauno klinikose atlikta nauja procedūra, išgydžiusi rijimo sutrikimą
Maitinimasis – viena esminių žmogaus išgyvenimo sąlygų. „Rijimo sutrikimas, dar vadinamas disfagija, gali pa...
Vaikų atostogų metu daugėja traumų: kaip nuo jų apsisaugoti?
Vaikų pavasario atostogos jau visai ant nosies. Ir nors šis laikas dažniausiai asocijuojasi su kelionėmis, aktyviu laisv...
Kokios klaidos daromos prie šventinio stalo?
Likus vos kelioms dienoms iki Velykų, daugybė žmonių pradeda planuoti, kokie patiekalai nuguls ant stalo šalia margučių....
Lietuvos autizmo asociacija „Lietaus vaikai“ kviečia paminėti autizmo mėnesį
Pasaulinė autizmo suvokimo, priėmimo diena – balandžio 2 d. Visas mėnuo yra skiriamas veikloms, susijusioms su aut...
Kaip tinkamai išsirinkti veido kremą iš plataus asortimento?
Tinkamo veido kremo pasirinkimas labai svarbus. Prie odos poreikių ir trūkumų pritaikyta kosmetikos priemonė veiksmingai...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų