Penktadienis, 2024.03.29
Reklama

Ruošiatės apsilankyti masiniame renginyje? Štai ką turime žinoti

Šaltinis: vlmedicina | 2021-06-21 09:29:11

Kultūros ir pramogų renginiai, organizuojami tiek atvirose, tiek uždarose erdvėse, vėl laukia lankytojų. Kaip elgtis sugrįžus į masinius susibūrimus, kaip juose išlikti saugiems ir nekelti rizikos kitiems, kaip išlaikyti gerėjančias pandemijos suvaldymo tendencijas, kad rudenį vėl netektų „užsidaryti“? Tai klausimai, kurie šiandien rūpi ne tik epidemiologams, bet ir kiekvienam iš mūsų. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras pranešime žiniasklaidai primena, ką turime žinoti ruošdamiesi apsilankyti kultūros, pramogų renginyje ar kitame susibūrime.

Mergina su kauke ir koronavirusas
Koronavirusas / Pixabay.com

Bilietai ir dalyvių registracija: Vieši masiniai renginiai šiuo metu yra galimi tik tokiu atveju, jeigu dalyviai bilietus įsigyja nuotoliniu būdu arba yra registruojami. Tai yra reikalinga tam, kad susirgus renginio dalyviui būtų įmanoma atsekti sąlytį turėjusius asmenis ir suvaldyti protrūkį. Renginį žiūrovai gali stebėti tik iš sėdimų vietų.

Jeigu pasireiškia simptomų: Likime namuose! Atsiminkime – viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių, tokių kaip karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas, turintys lankytojai į renginį negali būti įleidžiami.

Dalyvių skaičiaus ribojimas: Uždarose vietose organizuojamuose renginiuose turi būti užimta ne daugiau kaip 50 proc. visų vietų, o dalyvių skaičius neturi viršyti 250, jeigu jie nėra pasiskiepiję, persirgę ar neturi neigiamo tyrimo rezultato (t. y. jeigu organizatoriai neprašo iš dalyvių pateikti galimybių pasų).

Galimybių pasas: Jeigu renginio organizatoriai užtikrina, kad visi dalyviai yra paskiepyti, persirgę ar turi neigiamą tyrimo rezultatą (t. y. prašo pateikti galimybių pasus), dalyvių skaičius gali siekti 2000 asmenų (tačiau neviršyti šio skaičiaus), o patalpoje turi būti užimta ne daugiau kaip 75 proc. visų sėdimų vietų.

Atvirose erdvėse organizuojamuose renginiuose dalyvių skaičius neribojamas.

Medicininės kaukės ar respiratoriai: privaloma vyresniems kaip 6 metų asmenims, dalyvaujantiems uždarose erdvėse vykstančiuose renginiuose. Kaukių leidžiama nedėvėti neįgalumą turintiems asmenims, kuriems jų dėvėjimas gali pakenkti (jiems rekomenduojama dėvėti skydelius). Atvirose erdvėse, kai išlaikomas 2 metrų atstumas tarp žmonių, kaukių galima nedėvėti (šeimos nariai atvirose erdvėse kaukių gali nedėvėti nesilaikydami 2 metrų atstumo tarpusavyje).

Rankų higiena: renginyje būtina laikytis rankų higienos pagal poreikį – plauti jas šiltu tekančiu vandeniu ir skystu muilu ar dezinfekuoti specialiomis rankų dezinfekcinėmis priemonėmis, kurių turi parūpinti renginio organizatoriai.

Vėdinimas, valymas ir dezinfekcija: renginio patalpos turi būti vėdinamos kaip galima dažniau atsižvelgiant į pastato technines savybes, o valomos pagal nustatytas rekomendacijas (kurias galima rasti pagal šią nuorodą: https://bit.ly/3age8QA); dažnai liečiami paviršiai, pavyzdžiui, 3D akiniai, durų rankenos, kėdžių atramos, laiptų turėklai specialiu valikliu turi būti valomi ne rečiau kaip po kiekvieno renginio.

Maistas: įsigyti maisto ar gėrimų renginyje negalėsime, nes jais prekiauti renginių vietose draudžiama. Renginių organizatoriai taip pat privalo užtikrinti, kad žiūrovai renginio vietoje maisto ir gėrimų nevartotų. Kai organizuojamas renginys, kuriame dalyvauja tik galimybių pasus turintys žiūrovai, maitinimas gali būti organizuojamas tik tam skirtose vietose pagal nustatytus reikalavimus, žiūrovai sėdėdami salėje, kurioje stebimas renginys, maisto vartoti negali.

Jeigu renginio dalyvis ar darbuotojas susirgtų COVID-19: renginio organizatoriai privalo bendradarbiauti su NVSC nustatant sąlytį turėjusius asmenis – teikti informaciją apie arčiausiai susirgusiojo sėdėjusius kitus renginio lankytojus. Sąlytį turėjusiems asmenims taikoma privaloma 14 dienų izoliacija.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
Kategorijos: Sveikatos apsauga
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kauno klinikose atlikta nauja procedūra, išgydžiusi rijimo sutrikimą
Maitinimasis – viena esminių žmogaus išgyvenimo sąlygų. „Rijimo sutrikimas, dar vadinamas disfagija, gali pa...
Vaikų atostogų metu daugėja traumų: kaip nuo jų apsisaugoti?
Vaikų pavasario atostogos jau visai ant nosies. Ir nors šis laikas dažniausiai asocijuojasi su kelionėmis, aktyviu laisv...
Kokios klaidos daromos prie šventinio stalo?
Likus vos kelioms dienoms iki Velykų, daugybė žmonių pradeda planuoti, kokie patiekalai nuguls ant stalo šalia margučių....
Lietuvos autizmo asociacija „Lietaus vaikai“ kviečia paminėti autizmo mėnesį
Pasaulinė autizmo suvokimo, priėmimo diena – balandžio 2 d. Visas mėnuo yra skiriamas veikloms, susijusioms su aut...
Kaip tinkamai išsirinkti veido kremą iš plataus asortimento?
Tinkamo veido kremo pasirinkimas labai svarbus. Prie odos poreikių ir trūkumų pritaikyta kosmetikos priemonė veiksmingai...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų