Šeštadienis, 2023.09.23
Reklama

Dažnai besikartojantis mėšlungis gali pranešti ir apie ligas(1)

Pranešimas spaudai | Šaltinis: vlmedicina | 2017-06-29 10:24:58

Ne vienas bent kartą esame pajutę netikėtai užklupusį veriantį skausmą suspazmavus raumenims. Nuolat pasikartojantis mėšlungis signalizuoja apie organizmo problemas, pirmiausia – magnio trūkumą.

© VLMEDICINA.LT (A. Kubaičio) asociatyvioji nuotr.

Spazmai suintensyvėja vasarą

Mėšlungis – nevalingas, skausmingas raumens spazmas. Dažniausiai jis ištinka nakties metu. Paprastai jis juntamas kojose: blauzdose, pėdose, šlaunyse. Tačiau mėšlungis gali sutraukti ir rankų raumenis, pilvo presą, kaklą, pasireikšti akies trūkčiojimu ir pan.

„BENU vaistinės“ vaistininkė Jūratė Vitkauskaitė pastebi, kad mėšlungis dažniau vargina daug judančius, sportuojančius, sunkų fizinį darbą dirbančius žmones. Tokie raumenų spazmai ypač suaktyvėja vasarą.

Tiesa, šie spazmai gali pranešti ir apie ligas ar kai kurių ligų komplikacijas, pavyzdžiui, skydliaukės ar inkstų, išsėtinę sklerozę ar venų išsiplėtimą. Todėl pajutus, kad mėšlungis kartojasi dažniau, būtina pasikonsultuoti su gydytoju. Jei kartu su staigiais raumenų spazmais pakyla aukšta temperatūra, skauda galvą, reikėtų nedelsiant kreiptis į gydytoją ar net kviesti greitąją pagalbą.

Jei raumenis sukaustė mėšlungis, J. Vitkauskaitė pataria pamasažuoti suspazmavusią kūno vietą, taip pat atsipalaidavus pabandyti ją ištempti, kad spazmas greičiau atsileistų. Kai kas priepuolio metu griebiasi net adatos, kad baksteltų į įsitempusį raumenį. Tačiau vaistininkė sako, kad mėšlungio sutrauktą vietą galima paprasčiausiai švelniai pagnaibyti. Naktinių kojų raumenų spazmų trukmę gali padėti sumažinti ir staigus atsistojimas, pažingsniavimas pakaitomis ant pirštų ir ant pėdos ar kulno. Raumenis atpalaiduoti padeda ir šilta vandens srovė.

Signalas apie mikroelemento stoką

J. Vitkauskaitės teigimu, mėšlungis gali ištikti dėl per didelio ar pernelyg mažo fizinio krūvio raumenims, dehidratacijos, venų varikozės, medžiagų apykaitos sutrikimų, nepatogios avalynės, didelių temperatūros pokyčių ir pan. Tačiau populiariausia šio negalavimo priežastis – magnio stoka organizme. Jis gali pasireikšti dėl kelių priežasčių.

„Prasčiau besimaitinantys žmonės su maistu negauna pakankamai šio mikroelemento. Tačiau dažniausiai magnio netenkama dėl prakaitavimo, be to, nebūtinai gausaus. Dažniau magnio trūksta ir nėščiosioms ar vyresnio amžiaus žmonėms“, – sako vaistininkė.

Magnio trūkumas sukelia ne tik mėšlungį, bet ir kitokius negalavimus. Organizme stokojant šio mikroelemento gali varginti galvos skausmai, nerimas, nuovargis, dirglumas, pablogėti atmintis, sutrikti miegas. Įspėjama, kad magnio trūkumas padidina insulto ir miokardo infarkto riziką.

„Magnis labai svarbus širdies darbui. Trūkstant jo, taip pat kalio gali būti juntami širdies permušimai, silpnumas. Šis mikroelementas reikalingas ir nervų sistemai. Dėl magnio trūkumo gali sutrikti miegas, padidėti nervingumas. Todėl daug dirbantiems, besimokantiems žmonėms būtina užtikrinti, kad jų organizmas gautų pakankamai magnio“,– pabrėžia vaistininkė.

Balansui atkurti vien mitybos gali nepakakti

Padidinti magnio atsargas organizme galima valgant daugiau grūdinių produktų (kviečių grūdų gemalų, avižinių dribsnių, sėmenų, grikių, duonos), riešutų (migdolų, žemės, lazdyno, brazilinių), daržovių ir vaisių (špinatų, kaliaropių, bananų), šokolado, geriant mineralinį vandenį. Tačiau kai magnio trūkumas organizme yra didelis, vien subalansuotos mitybos kartais ir nepakanka.

Norint atkurti magnio balansą organizme, atsikratyti skausmingų mėšlungio priepuolių ir kitų negalavimų, padeda specialūs maisto papildai ar nereceptiniai vaistai. „Gerdami papildus žmonės papildo organizmą reikiamomis medžiagomis. Tie, kas magnio nori pavartoti profilaktiškai, turėtų rinktis silpnesnės koncentracijos preparatus. Tačiau kai magnio trūkumas organizme yra didesnis, rekomenduojama vartoti ne tik papildus, bet ir be recepto parduodamus vaistus, pavyzdžiui, specialų magnio ir vitamino B6 preparatą“,– pasakoja vaistininkė.

Nelaukti, kol organizmas praneš apie trūkumą

Pasak J. Vitkauskaitės, gausiau prakaituojantiems ir dažniau nuo mėšlungio kenčiantiems žmonėms vertėtų nelaukti, kol apie magnio stoką nemaloniais pojūčiais praneš organizmas. „Ypač vasarą vertėtų profilaktiškai pavartoti daugiau magnio turinčių produktų arba maisto papildų. Nereikia laukti, kol prasidės problemos, rodančios didelę magnio stoką organizme“, – pabrėžia BENU vaistininkė .

Renkantis magnio maisto papildus, specialistė pataria vasarą juos vartoti ne mažiau kaip dvi savaites, geriausia – vieną mėnesį. Siekiant geriausių rezultatų, magnio preparatus rekomenduojama vartoti kursais kelis kartus per metus. „Nėra taip, kad rezultatas atsiranda nusipirkus ir suvartojus du magnio miltelių pakelius. Minimaliai preparatą reikia vartoti mažiausiai dvi savaites, geriausia – visą pakuotę, kurios užtenka mėnesio trukmės kursui. Tačiau jeigu žmogus labai daug dirba ar sportuoja, magnio preparatus be baimės galima vartoti ir du, ir tris mėnesius iš eilės“, – pabrėžia J. Vitkauskaitė.

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (1)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Liga, kuri kamuoja kas ketvirtą pasaulio moterį: stebėkite kūno pokyčius
Venų ligos – vienos plačiausiai paplitusių ligų pasaulyje. Kas ketvirta pasaulio moteris ir kas šeštas vyras turi...
Rožinio kaspino mėnuo: kada paskutinį kartą tikrinotės savo krūtis?
Artėjantis spalio mėnuo yra skirtas palaikyti moteris, kovojančias su krūties vėžiu, siekiant išreikšti solidarumą šios...
Užsienyje savo lėšomis apmokėta būtinoji pagalba gali būti kompensuota
Europos sveikatos draudimo kortelė, viešint kitoje Europos Sąjungos šalyje, Lichtenšteine, Islandijoje, Norvegijoje, Šve...
Ko reikia gerai odos, kaulų bei sąnarių būklei palaikyti?
Nuo kolageno tiesiogiai priklauso nepriekaištinga žmogaus plaukų, nagų, odos, dantų, kaulų ir sąnarių būklė. Jo dėka vis...
Informacija mokinių tėvams: kaip patvirtinti apsilankymą pas gydytoją
Prasidėjus naujiems mokslo metams, gydymo įstaigos pastebi, kad mokinių tėvai vėl kreipiasi į gydytojus dėl pažymų prale...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktai
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų