Ketvirtadienis, 2024.03.28
Reklama

Antsvorio, lieknėjimo ir celiulito sąsajos

Šaltinis: vlmedicina | 2021-02-26 10:07:09

Antsvoris, lieknėjimas, celiulitas – nesuklysime pasakę, jog damų lūpose bei mintyse šie žodžiai skamba gana dažnai, o kai kurioms tampa kantrybės išbandymu.

Moteris matuoja liemens apimtį
Antsvoris - dažna problema / Asociatyvioji nuotr.

 

Ar aš turiu antsvorio?

Antsvoriu, arba nutukimu, vadinama žmogaus būsena, kai kūne susikaupia per daug riebalinio audinio ir tai pradeda trukdyti įprastam organizmo funkcionavimui. Nutukimo laipsniai yra keli. Jei antsvorio yra daug, tai neabejotinai trikdo ne tik žmogaus sveikatą, bet ir kelia realų pavojų gyvybei.

Ar turite antsvorio, padės nustatyti kūno masės indeksas (KMI), reiškiantis žmogaus kūno svorio ir ūgio santykį. Antsvoris fiksuojamas tada, jei KMI yra 25 ir daugiau. Nuo 30 laikoma, jog yra I laipsnio nutukimas. Jei KMI yra 35–39,9 – II laipsnio nutukimas, o III laipsnio nutukimas traktuojamas, jei KMI yra daugiau kaip 40.

Jei turite antsvorio, tikslinga sureguliuoti mitybą ir, žinoma, atidžiau pažvelgti į savo fizinį aktyvumą. Tai du esminiai aspektai, reikšmingi sveikos gyvensenos ir tinkamo svorio kontekste.

Kodėl svarbu atsikratyti antsvorio? Nors nereta dailiosios lyties atstovė to siekia dėl grožio ir dailesnių kūno linijų, antsvoris neigiamai veikia ir sveikatą: didina II tipo cukrinio diabeto riziką, gresia hipertenzija, širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis, virškinimo sutrikimais ir kt. Tad šiame kontekste svarbus sveiko lieknėjimo aspektas.

Lieknėjimas: saugiai, sveikai ir efektyviai

Antsvoris ir lieknėjimas, žinoma, yra labai glaudžiai susiję, juo labiau jei antsvoris nedžiugina ir yra ryžtas dailinti kūno linijas bei atsikratyti papildomo riebalinio sluoksnio. Tačiau pirmiausia turite žinoti, jog sveikas lieknėjimas ir drastiškas svorio sumažėjimas sąsajų neturi. Yra normalu, jei žmogus per savaitę netenka maždaug 0,5–1 kg savo svorio.

Lieknėjant bene svarbiausia yra fizinis aktyvumas ir mityba. Paprasta – per dieną suvartojamų kalorijų kiekis neturėtų viršyti sudeginamų kalorijų skaičiaus.

Mityba. „Nenurašykime“ riebalų, kaip tai buvo daroma ilgą laiką. Svarbu žinoti, kurie iš jų yra gerieji, o kurie – blogieji. Pastarųjų reikia vengti, o štai gerieji lieknėjant yra labai vertingi. Daugiau dėmesio skirkite angliavandeniams – būtent per dideli jų kiekiai augina nereikalingą riebalinį sluoksnį. Todėl angliavandenių kiekį verta apriboti, jei norite numesti svorio. Baltymai reikalingi daugeliui organizme vykstančių procesų, todėl svarbu pasirūpinti, kad jų racione netrūktų. Dar vienas reikšmingas dalykas – skaidulos, nes jos labai svarbios virškinimui, žarnynui, taip pat norintiems sulieknėti.

Lieknėjant tikslinga naudotis kalorijų skaičiuokle ir stengtis neviršyti nustatytos ribos.

Fizinis aktyvumas. Neteigiame, jog turite aktyviai lankytis sporto klube ir kone kasdien intensyviai treniruotis. Tačiau ne paslaptis, kad fizinis aktyvumas naudingas ne tik lieknėjimo kontekste, tačiau ir bendrai savijautai. Nemėgstantiems sporto puikios fizinio aktyvumo formos yra greitas ėjimas, važiavimas dviračiu, net aktyvūs žaidimai su vaikais.

Celiulitas: problema, apie kurios sprendimą svajoja daugelis moterų

Antsvoris glaudžiai susijęs su šiuo apelsino žievelės efektu – sustorėjusiomis riebalinio audinio ląstelėmis. O blogiausia tai, jog lieknėjant ir net numetus svorio celiulitas neišnyksta. Kas gali padėti kovoje su celiulitu arba užkertant jam kelią atsirasti?

Masažas duše. Celiulito zonoms naudokite šiurkštesnę kempinę. Ja masažuokite odą nuo pėdų iki šlaunų – taip aktyvinsite kraujotaką.

Limfodrenažinis masažas – dar viena priemonė kraujotakai aktyvinti. Jei neturite laiko periodiškai lankytis masažo kabinete, galite įsigyti presoterapijos aparatą ir limfodrenažiniu masažu mėgautis namuose.

Kosmetika. Kai kurie skeptiškai žvelgia į anticeliulitinę kosmetiką, tačiau kokybiška ir tinkamai naudojama ji gali prisidėti prie efektyvios kovos su apelsino žievele. Geri anticeliulitiniai kremai savo sudėtyje turi augalinių ekstraktų, eterinių aliejų, vitaminų, kurie teigiamai veikia odą, gilesnius jos sluoksnius, suteikia minkštumo, elastingumo, todėl gali padėti mažinti celiulitą.

Reklama

Įvertinkite straipsni:
Jūs dar nebalsavote
skaityti komentarus (0)
Rašyti komentarą
Pasidalinti su draugais

Susiję straipsniai

NAUJAUSI STRAIPSNIAI
Kokios klaidos daromos prie šventinio stalo?
Likus vos kelioms dienoms iki Velykų, daugybė žmonių pradeda planuoti, kokie patiekalai nuguls ant stalo šalia margučių....
Lietuvos autizmo asociacija „Lietaus vaikai“ kviečia paminėti autizmo mėnesį
Pasaulinė autizmo suvokimo, priėmimo diena – balandžio 2 d. Visas mėnuo yra skiriamas veikloms, susijusioms su aut...
Kaip tinkamai išsirinkti veido kremą iš plataus asortimento?
Tinkamo veido kremo pasirinkimas labai svarbus. Prie odos poreikių ir trūkumų pritaikyta kosmetikos priemonė veiksmingai...
Meras A. Vaitkus: "Klaipėdos vaikų ligoninės prijungimas – nesvarstytinas klausimas"
Seimo Sveikatos reikalų komitete protokoliniu sprendimu pasiūlyta Klaipėdos vaikų ligoninę prijungti prie Klaipėdos univ...
Ar visada sportas – sveikata? Kokios rizikos kyla sportuojantiems intensyviau
Intensyviai sportuojančių žmonių organizmas susiduria su neįprastai dideliu fiziniu krūviu, skirtingai nuo tų, kurie tie...
Populiarios žymos
Ligos ir sveikata Man rūpiŠirdis ir kraujotakaPlaučiai ir kvėpavimas Virškinimo sistemaEndokrininė sistemaSmegenys, nervų sistemaŠlapimo organai ir inkstaiStuburas, kaulai, sąnariaiRaumenys ir sausgyslėsLytiniai organaiOda, plaukai ir nagaiLimfmazgiai, kraujas ir imunitetas KrūtysAkysAusys, nosis ir gerklėBurna ir dantysPsichikos ligos
 
Simptomai ir ligosAlergijaVėžys ir kraujo ligos Peršalimas ir gripasTemperatūraKūno tirpimasSkauda šonąSvorio kontrolė, valgymo sutrikimaiPriklausomybėMiego sutrikimaiNuovargis ir silpnumasInfekcinės ligos
 
PsichologijaSveika vaikystėŽvilgsnis į praeitįSveika senatvė
Sveikata be vaistų Gydymas augalaisAlternatyvios terapijosSveika mitybaSveikas ir gražus kūnasVegetarų virtuvėJogaSveika dvasiaSėkmės istorijos
Renginiai
Konsultuoja specialistas
Sveikatos apsauga
Nuomonė
ReklamaApie musLigų klasifikatoriusKontaktaiPrivatumo Politika
2015-20 © UAB “Vlmedicina”. Visos teises saugomos | sprendimas webmod: Svetainių kūrimas
Į viršų