Data: 2020.07.14 22:49
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Žygis pajūriu: "Artimieji turi žinoti tavo sprendimą apie organų donorystę“

Šaltinis: vlmedicina | 2019-09-19 09:33:56

Šį šeštadienį (rugsėjo 21 d.) Smiltynėje (Klaipėdoje) vyks žygis pėsčiomis pajūriu - žinutę apie organų donorystę skleis „Gyvasties“ bendruomenės nariai, kurie laimėjo gyvenimą, kuriems gyvenimą ir sveikatą sugrąžino persodintas inkstas ar širdis. Žygyje kartu dalyvaus ir pacientų artimieji, kurie laimingi turėdami mylimą ir brangų žmogų šalia.

Asociacijos "Gyvastis" širdis. Organizatorių nuotr.

Pasak Lietuvos asociacijos „Gyvastis“ prezidentės Aušros Degutytės, šio žygio tikslas - skleisti visuomenėje informaciją apie organų donorystę, parodyti visuomenei, kad žmonės po organų transplantacijų gali gyventi pilnavertį gyvenimą.

Pernai daugiatūkstantinėje minioje išsiskyrė 112 žygeivių subūrusi Lietuvos asociacijos „Gyvastis“ komanda, kurie pajūryje suformavo „gyvą“ širdį. Šiais metais gausi komanda, sieks vėl atkreipti visuomenės dėmesį į organų donorystę, šūkiu „Artimieji turi žinoti tavo sprendimą apie organų donorystę“ skatins pokalbį šeimose. Dalyviai eis 13 km.

„Pabendravę su žmonėmis, kurie susiję su donoryste, dar labiau suprantam, kiek jiems reiškia tie, tarsi maži fiziškai, bet didžiulę simbolinę reikšmę turintys žygiavimo iššūkiai. „Gyvasties“ nariai dalyvauja visuose mūsų žygiuose, kiekvieną kartą suburdami vis didesnę komandą. Svarbiausia, - tokiu būdu skleidžia žinią apie donorystės svarbą“, - įspūdžiais dalijasi Vytautas Bartulis ir Deividas Urbonavičius, VšĮ „TrenkTuro“ įkūrėjai.

Šiuo metu Lietuvoje gyvena apie 1000 žmonių po įvairių organų transplantacijų. Daugiausia jų – apie 900 – gyvena su dovanotu inkstu. Maždaug 100-ui atlikta širdies, kepenų ar plaučių transplantacija. Kai kuriems iš šių žmonių organų transplantacija prailgino gyvenimą daugiau nei 30 metų.

Laukiančių transplantacijos skaičius nemažėja. Šiuo metu Lietuvoje organų ir audinių transplantacijos laukia 370 žmonių, iš jų – 15 vaikų. Kasmet maždaug 350-čiai žmonių nustoja funkcionuoti savi organai. Per metus atliekama apie 150 įvairių organų transplantacijų.

Prieš startą 11 val. Lietuvos asociacijos „Gyvastis“ komanda pristatys organų donorystės svarbą.