Data: 2020.08.13 19:35
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Žmonai įsidėjus spiralę, ant varpos atsirado žaizdelės

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2018-09-29 10:41:16

Klausimas. 5 metus lytiniai santykiai buvo kokybiški, bet kai žmona prieš mėnesį įsidėjo hormoninę spiralę, pas mane - vyrą ant varpos po lytinių santykių atsirado dvi pailgos žaizdelės, siauros kaip siūlas. Lyg ir šiek tiek geltonuoja, jos jau apie 3 savaites. Ar galima lytinių santykių metu kažkaip įsidrėksti į hormoninę spiralę arba į spiralės siūlus? Egidijus, 32 m.

Rita Banevičienė. Asmeninio archyvo nuotr.

 

Atsako gydytoja akušerė ginekologė Rita Banevičienė

Intrauterininė, tiek hormoninė, tiek ne hormoninė, spiralė specialiu švirkštu įvedama į gimdos ertmę, todėl įsidrėksti į spiralę nėra jokios galimybės. Pačioje makštyje paliekama apie 1,5-2 cm ilgio siūlai, kurie reikalingi spiralei ištraukti. Siūlai yra labai ploni ir pagaminti iš medžiagų, kurios nuo kūno temperatūros suminkštėja ir diskomforto sukelti neturėtų. Tačiau kartais neišvengiami ir nesklandumai nešiojant intrauterines spirales: siūlai per trumpi, spiralė pasmunka ar iš viso išstumiama iš gimdos. Todėl, jeigu jūs manote, kad jūsų diskomforto priežastis gali būti tik spiralė, žmonai būtina dar kartą apsilankyti pas ginekologą, kad ją apžiūrėtų ir trūkumus pašalintų.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.