Data: 2020.07.10 13:22
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Žalsvos išskyros iš nosies. Ką tai reiškia?

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2018-04-11 00:02:32

Klausimas. Man jau seniai iš nosies būna trijų rūšių išskyrų: skystų kaip vanduo, balsvų - tirštesnės konsistencijos ir gabaliukai žalsvos spalvosnūti kokia sąsaja? Ar padėtų nosies plovimai? Mantė, 66 m.

© Graphicstock.com

Atsako gydytojas otorinolaringologas Dainius Guzevičius

Jūsų nupasakotos skirtingos nosies išskyros - tai tiesiog skirtingos "slogos" stadijos. Virusinės infekcijos pradžioje išskyros būna vandeningos, skystos, taip vadinamos serozinės. Vėliau jos pasidaro tirštesnės, balzganos - gleivės, kurios vėliau savo ruožtu, vykstant sukėlėjo ir imuninės sistemos sąveikai, tampa gelsvai žalsvos, gleivingos, pūlingos. Nesant jokių komplikacijų sloga taip ir baigiasi. Alerginei slogai būdingos pirmojo tipo išskyros, jai praėjus - sekrecija taip pat liaujasi.

Jei, nakties miego metu skrandžio turinys pasiekia nosiaryklę (jei, pvz., pagalvė žema), tai būtų galima sieti GERL ir jūsų minimą sekreciją iš nosies.

Nosies ertmės praplovimus rekomenduočiau tais atvejais, jei jaustumėte sausumą nosies ertmėje, joje kauptųsi padžiūvusių gleivių plutelių, tam, kad šios lengviau pasišalintų.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.