Data: 2020.08.04 18:17
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Žaizdotos lūpos žiemą. Kaip gydyti?

vlmedicina.lt | 2015-01-21 00:02:54

Lūpos
© Fotolia.com

Klausimas. Kiekvieną žiemą atsiranda paraudimų aplink lūpas, ypač virš lūpų. Jos parausta ir netgi tose vietose pasidaro žaizdos, oda džiūsta, pleiskanoja, degina, peršti. Nežinau, ko imtis, išbandžiau visokius alerginius kremus ir tabletes. Milda, 24 m.

Atsako gydytoja dermatologė dr. Rūta Gancevičienė

Jei lūpos jautrios, tai nereiškia, kad reikia naudoti būtent antialerginius kremus ar tabletes. Jūsų išvardinti požymiai gali byloti apie daugybę skirtingų odos susirgimų – galbūt tai herpis, galbūt infekcija, galbūt grybelis, galbūt netinkama priežiūra, kosmetika ar galima alergija. Jei tokie simptomai kankina būtent žiemą, tikėtina, kad tai reakcija į šaltį. Tokiu atveju rekomenduojama pakeisti kosmetiką, o ypač – atkreipti dėmesį į ilgai išliekančius lūpdažius, kadangi jie labai sausina lūpas. Taip pat derėtų naudoti tik kokybišką lūpų balzamą, vazeliną, stengtis nekramtyti ar kitaip nealinti lūpų, neplėšyti odelių, nušašimų. Bet kuriuo atveju jums reikėtų apsilankyti pas gydytoją dermatologą, kad šis įvertintų būklę, nustatytų diagnozę ir skirtų tinkamą gydymą.


VLmedicina.lt

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.