Data: 2020.09.23 15:37
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Vyrui - guziukai krūtinėje

vlmedicina.lt | 2013-11-23 00:02:52

Klausimas. Prieš 2-3 mėnesius krūtinės ląstoje braukdamas ranka pajutau ganėtinai nemažai poodinių guziukų/gumbiukų. Šiuo metu jie kur kas didesni. Jie neskaudūs. Ar reikėtų susirūpinti? Tiesa, paskutiniu metu valgau ganėtinai daug greito maisto, darbas sėdimas - pradėjo kilti svoris. Tai trunka beveik metai. Justinas, 22 m.

Kūnas
© Fotolia.com

Atsako gydytoja VU Onkologijos instituto onkologė chemoterapeutė (krūtų ligų specialistė) Audronė Lukšytė

Vyrams galimi įvairūs pokyčiai krūtyse. Vyrai turi liaukinio audinio užuomazgas, esant hormoniniams pokyčiams organizme, kai daugėja moteriškų hormonų, tas liaukinis audinys gali pradėti didėti, vešėti.

Jauniems vyrams įvairūs guziukai ir sukietėjimai gali byloti apie lipomas, riebalinio audinio sankaupas. Kartais būna ginekomastija, kai padidėja visa krūtis.

Krūties vėžiu per metus mūsų šalyje suserga 10-15 vyrų. Ši liga dažnesnė vyresniame amžiuje.

Bet kokie pakitimai krūties srityje turi būti nedelsiant aptarti su šeimos gydytoju. Jeigu reikės, jis skirs siuntimą konsultacijai su krūties ligų specialistu.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.