Data: 2020.08.13 20:40
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Vitaminas D sumažina gimdymo skausmus

vlmedicina.lt | 2014-11-13 00:01:09

Nauji tyrimai rodo, kad moterims, kurių kraujyje pakankamas vitamino D kiekis, gimdymo skausmui numalšinti sunaudojama mažiau medikamentų.

Operacinė
Algirdo Kubaičio nuotr.

Amerikos akušerių ginekologų akademija pateikė duomenis, kad didelės rizikos nėščiosioms vitamino D deficitas yra dažnas. Ypač toms, kurios mažai būna saulėje, vegetariškai maitinasi ar priklauso tam tikroms etninėms mažumoms.

Buvo atliktas elementarus tyrimas, kurio metu nėščiosioms prieš gimdymą buvo įvertintas vitamino D kiekis kraujyje. Gimdyvėms, kurioms gimdymo skausmai malšinami epidūrinės nejautros būdu, buvo apskaičiuotas panaudotų medikamentų kiekis po gimdymo. Nustatyta, kad moterims, kurių kraujyje vitamino D kiekis mažas, gimdymo skausmams malšinti medikamentų reikėjo daugiau nei toms, kurių kraujyje vitamino D kiekis buvo didesnis ar normalus.

Duomenys įpareigoja peržiūrėti nėščiųjų priežiūros metodikas ir daugiau dėmesio skirti vitamino D organizme prevencijai ir jo papildymui.

Pakankamas vitamino D kiekis nėštumo metu reikšmingas ne tik dėl jo žinomos naudos kaulų, regos ar imuninei sistemoms, tačiau ir dėl įtakos milijonams moterų mažinant gimdymo skausmus.

Plačiau:

American Society of Anesthesiologists, news release, Oct. 14, 2014


VLmedicina.lt