Data: 2020.07.04 18:31
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Vilniaus senjorams - nemokamos mankštos

vlmedicina.lt | 2014-12-03 10:03:48

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras ir VšĮ Vilniaus rajono centrinė poliklinika kviečia į nemokamas specializuotas mankštas senjorams.

Mankšta
Algirdo Kubaičio nuotr.

Reguliarus fizinis aktyvumas yra vienas iš svarbiausių veiksnių, kuris padeda norint pagerinti savo sveikatą. Skiriant laiko mankštai, galima kontroliuoti savo svorį, stiprinti kaulus, viso kūno bei kvėpavimo raumenis, pagerinti psichinę sveikatą ir nuotaiką, sumažinti riziką susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis.

Mankšta susideda iš kelių dalių:

Bendra stiprinanti mankštastiprina visą organizmą, gerina ištvermę, pusiausvyrą ir koordinaciją, lavina vikrumą ir lankstumą, stiprina sąnarių, raiščių struktūras.

Kvėpavimo mankšta – visiems, ne tik sergantiems kvėpavimo takų ligomis, bet ir sveikiems, reikėtų mokytis taisyklingai kvėpuoti, t. y. įkvėpti oro pilna krūtine. Kvėpavimo gimnastika suaktyvina imuninę sistemą, padeda nugalėti stresą, miego sutrikimus, padeda išvengti ar įveikti širdies kraujagyslių, kvėpavimo sistemos ligas, pagerina plaučių ventiliaciją, normalizuoja kraujospūdį.

Nugaros raumenų stiprinimo mankšta – stiprina nugaros raumenis, padeda išlaikyti taisyklingą laikyseną, didina stuburo lankstumą ir paslankumą.

Mankštos trukmė – 50 minučių.

Renkamos 3 grupės iki 10 žmonių. Užsiėmimai vyks 2 k./sav. VšĮ Vilniaus rajono centrinėje poliklinikoje (Laisvės pr. 79, Vilnius).

Užsiėmimus ves Vilniaus visuomenės sveikatos biuro kineziterapeutės Dovilė Šimonytė ir Jolanta Bedalienė.

Mankštų tvarkaraštis:

I grupė: antradieniais, ketvirtadieniais - 16.15 val.

II grupė: antradieniais - 17.15 val., penktadieniais - 16.15 val.

III grupė: ketvirtadieniais, penktadieniais - 17.15 val.

Būtina išankstinė registracija: jolanta.bedaliene@vvsb.lt arba tel. 8 602 63928.