Data: 2020.08.15 02:42
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Vienu šūviu – du zuikiai: Lietuvoje atostogaudami emigrantai pasirūpina ir sveikata

Kristina Aksamitaitė | Šaltinis: vlmedicina | 2017-08-03 00:02:19

Vasarą dalis svetur gyvenančių tautiečių į Lietuvą atvyksta ne tik pailsėti, aplankyti artimųjų, bet ir pasirūpinti sveikata. Mūsų šalies medikų paslaugos jiems atrodo pigesnės. Vis dėlto trumpam sugrįžę į Lietuvą emigrantai Lietuvos medikams savo sveikatą patiki ne vien dėl mažesnių paslaugų kainų.

Ginekologo kabinete. Fotolia.com nuotr.

VLMEDICINA.LT vykdyta apklausa, kurioje skaitytojų buvo klausiama, ar emigravę lietuviai vis dar linkę grįžti gydytis į Lietuvą, atskleidė, kad net 44 proc. grįžta gydytis į Lietuvą iš užsieno šalių, nes čia gydytis pigiau. 15 proc. tautiečių grįžta į gimtinę susitvarkyti dantų. 24 proc. gydosi tiek svetur, tiek Lietuvoje, o 18 proc. mano, kad medicinos paslaugos svetur kokybiškesnės.

Šveicarijoje gyvenanti lietuvė Laima sako kol kas svečioje šalyje tik apšylanti kojas, todėl nežino tikslių sveikatos paslaugų kainų ir negali palyginti jų kokybės. Vis dėlto jos turimas sveikatos draudimas nekompensuoja jos, tarkime, ginekologo, konsultacijos. Taigi kol kas Laima planuotoms ginekologės patikroms grįžta į Lietuvą – čia jos laukia jau jos ligos istoriją žinanti ginekologė: „Turėjau problemų, turiu nuolat reguliariai lankytis pas ginekologę, būtent šios medikės rankose jaučiuose saugiai. Be to, Lietuvoje kur kas pigiau, nei Šveicarijoje“, – pastebi Laima. Lietuvė pasinaudodama atostogomis gimtinėje ketina susitaisyti ir dantis. „Stomatologo paslaugų kainų pernelyg dar nenagrinėjau tenai, bet faktas, kad pas mus jos gerokai mažesnės“, – šypsosi Laima.

Kreipiasi nedaug

Paskutiniu metu į Respublikinės Klaipėdos ligoninės Konsultacinę polikliniką emigrantų lietuvių kreipiasi nedaug. Anot poliklinikai vadovaujančios Vilijos Platakienės, 3-4 per dieną. „Konsultacijos, tyrimai mokami, neturint draudimo, nukreipimo konsultacijai. Dažniau ateina pasidaryti tyrimų. Pagrindinę emigrantų, kurie konsultuojami poliklinikoje, dalį sudaro drausti asmenys: pensijinio amžiaus, auginantys vaikus, turintys neįgalumą, bet gyvenantys užsienyje ir sugrįžę laikinai“, – teigė ji. V.Platakienės teigimu, tuomet už konsultaciją jie nemoka. Paklausta, kodėl lietuviai emigrantai renkasi gydymą Lietuvoje, ji teigė, kad gali būti, jog kai kuriems tokį pasirinkimą nulemia kalbos barjeras, lėtinės ligos, dėl kurių lankėsi pas vieną ar kitą specialistą, taip pat ilgesnės eilės tyrimams kitose šalyse.

Sudaro iki 10 proc. pacientų

 

UAB „SK Impeks Medicinos diagnostikos centras“ Komunikacijos skyriaus vedėja Audronė Suvaizdytė portalui VLMEDICINA.LT sakė, kad iki 7-10 proc. gydymo įstaigos pacientų sudaro trumpam į Lietuvą sugrįžę emigrantai: „Apskaita yra sudėtinga, nes neretai pacientai nurodo lietuviškus giminių, pas kuriuos apsistoja adresus ir lietuviškus telefono numerius. Daugiausiai atvyksta iš Jungtinės Karalystės, Airijos, Norvegijos, Švedijos, Danijos“, – komentavo A.Suvaizdytė. Dažniau, pasak jos, kreipiamasi į ginekologus, neurologus, ortopedus-traumotologus. „Galiu tik pridurti, kad taip pat kreipiasi ir dėl profilaktinių sveikatos patikrinimų (atvyksta neretai šeimomis), kardiologijos (konsultacijų ir ištyrimo), oftalmologijos paslaugų, tarp jų, regos korekcijos lazeriu“, – pridūrė A.Suvaizdytė.

Socialiai jautresnė ir pigesnė medicina

Anot centro atstovės, lietuviai emigrantai linkę atostogas suderinti su sveikatos patikra: „Emigrantai vertina Lietuvos medicinos paslaugas, nes turi galimybę palyginti su medicina užsienyje, todėl gydytis sugrįžta į gimtinę, nes ji gerokai efektyvesnė bei socialiai jautresnė nei daugelyje kitų Europos Sąjungos šalių“. Pasak A.Suvaizdytės, medicinos paslaugos taip pat pigesnės lyginant su kitomis užsienio šalimis. Be to, emigrantai esą pageidauja greitai suteikiamų paslaugų ir vienoje vietoje.