Data: 2020.08.12 07:44
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Vakcina nuo plaučių vėžio iš Kubos skinasi kelią į JAV

vlmedicina.lt | 2015-06-25 14:00:33

Atšilusių ir pastaruoju metu ženkliai pagerėjusių JAV santykių su Kuba dėka JAV mokslininkai greitai galės parsigabenti vakciną nuo plaučių vėžio iš Kubos bei ją bandyti registruoti JAV. Niujorko Roswell Park vėžio institutas ne per seniausiai gavo Kubos molekulinės imunologijos centro pritarimą ir leidimą vakciną nuo plaučių vėžio, pavadintą „Cimavax“, parsigabenti namo.

Nors Kuboje ši vakcina naudojama jau nuo 2011 metų, JAV vakcinos iki paciento kelias bus sudėtingesnis ir vingiuotesnis. Štai dabar pradedamas pirmas žingsnis link amerikiečių Maisto ir vaistų administracijos patvirtinimo. Tik kai procedūra bus baigta ir vaistas sėkmingai registruotas JAV, jį bus galima čia teisėtai ir vartoti.

O kol kas laukiama leidimo klinikiniams tyrimams JAV. Šį leidimą įmanoma gauti per 6-8 mėn. Tyrimų pradžią įmanoma inicijuoti maždaug per metus nuo klinikinių tyrimų leidimo gavimo.

Klinikiniai tyrimai, saugumo ir efektyvumo testas užtruks ne vienerius metus, tačiau mokslininkai viskam pasiryžę ir jau sukūrė 1000 puslapių informacijos leidinį apie naująjį vaistą, kuris bus pateiktas Maisto ir vaistų administracijai.

Tiesa, žodis vakcina sukelia šiek tiek sumaišties ir leidžia manyti, kad vaistas apsaugos nuo plaučių vėžio. Yra kiek kitaip. Susirgus plaučių vėžiu, vaistas padeda sutelkti ir sustiprinti imuniteto atsaką, gaminti antikūnus prieš faktorius, kurie skatina auglio vystymąsi. Taigi stabdomas plaučių vėžio plitimas, liga tampa lengviau kontroliuojama ir greičiau pagydoma.

Viską susumavus, prireiks nemažai metų, kol vaistas bus registruotas JAV, o kada nors ir Europoje, tačiau viltis, kaip visada, yra.

Plaučių vėžys – pirmaujanti mirtingumo nuo vėžio priežastis. Piktybiniai dariniai pradeda vystytis plaučiuose ir gali sėkmingai plisti į limfmazgius, kitus organus, netgi į smegenis. Toks plitimas vadinamas plaučių vėžio metastazėmis. Yra dvi pagrindinės plaučių vėžio rūšys – mažųjų ir ne mažųjų ląstelių. Ne mažųjų ląstelių plaučių vėžys dažnesnis. Abiejų rūšių plaučių vėžio gydymas šiek tiek skiriasi. Ligos eiga – taip pat.

Dėl nerimą keliančios statistikos nuolat ieškoma efektyvesnių ir greitesnių šio vėžio diagnostikos priemonių. Vykdomos kampanijos, kurių metu siekiama kuo plačiau informuoti visuomenę apie plaučių vėžį. Žinoma, ieškoma ir medikamentų, kurie palengvintų ligos simptomus, ligą išgydytų, užkirstų kelią metastazėms.

Šaltinis:

http://www.wired.com/2015/05/cimavax-roswell-park-cancer-institute/


VLmedicina.lt