Data: 2020.08.05 11:06
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Vaikui pūliuoja ir skauda akys

vlmedicina.lt | 2014-12-11 00:02:32

Klausimas. 4 metų vaikui įtaria chlamidijas, dėl nuolat atsinaujinančio raudonų akių pūliavimo bei skausmo. Paskyrė vartoti zithromax sirupą (antibiotikas), azyter lašus į akis bei floxal lašus į akis. Išgėrus zithromax po 2-4 val. atsiranda sloga, kosulys bei nuolat kasosi nosį, o nuo azyter 1-2 min. skauda akis. Daktaras sakė nekreipti dėmesio į šalutinius poveikius (sakė, kad taip gali būti nuo kovojimo su virusu). Ar reiktų kreiptis į kitą specialistą ir kaip į tai reaguoti? Domas, 29 m.

Indrė Būtienė
Indrė Būtienė. Algirdo Kubaičio nuotr.

Atsako vaikų ligų gydytoja, gydytoja alergologė dr. Indrė Būtienė

Vien tik iš aprašymo ir neapžiūrėjus vaiko, tiksliai negaliu pasakyti, ar gydymas yra tinkamas. Taip pat neaišku, kiek laiko vargina minėti simptomai, kiek laiko vartojami vaistai ir ar gydymą paskyrė akių ligų, ar tik šeimos gydytojas.

Tik, mano nuomone, kadangi jau geriate antibiotikus, nematau reikalo lašinti tokius pačius (ir dar papildomus) antibiotikus į akis. Geriami antibiotikai pasklinda po visą organizmą, taip pat ir į akis. Taip pat chlamidijų sukelti akių uždegimai vaikams yra labai reti, tad gydymas plataus veikimo stipriais antibiotikais nėra pirmo pasirinkimo variantas. Nežinau, ar buvo darytas akių išskyrų bakteriologinis pasėlis, kad tiksliai būtų nustatytas ligos sukėlėjas. Taip pat akių paraudimas ir traiškanojimas gali būti alergijos požymis, tad jei po gydymo nebus pagerėjimo, siūlyčiau ir alergologo konsultaciją.

Jei jau antibiotikai vartojami kelias dienas, reikėtų vartoti visą kursą, nebenutraukti, kad liga nesikomplikuotų atspariomis vartojamam antibiotikui bakterinėmis infekcijomis.


VLmedicina.lt

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.