Data: 2020.08.13 20:48
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Vaikas dūsta, kosėja, nevalgo, karščiuoja, jam skauda pilvą

vlmedicina.lt | 2014-11-15 00:02:19

Klausimas. Esu mama sūnaus, kuriam dabar 4 metukai. Gyvename Anglijoje, atvykome, kai jam buvo 8 mėn. Jau Lietuvoje gydytojai nustatė bronchinę astmą, kai būdamas 6 mėn. peršalo. Dusimai kas 3 savaites, sloga, kosėja 24 dienas per mėnesį. Antra problema - nevalgymas. Prieš 2 metus jo sauskelnėse radau 12 cm ilgio kirminą, storesnį už storą slieką, gavom vaistukų nuo kirmelių, po kurių ištiko alerginė reakcija, nuo tada maistas mums kančia, valgom su ašarom visada. Dažnas viduriavimas ir aukšta temperatūra, kartais turim aukštą temperatūrą net visiškai sveiki.

Šįryt atsikėlė su pilvo skausmu ir 39 laipsnių temperatūra, kuri laikosi visą dieną. Buvom pas gydytojus. Šlapimo atsakymai blogi, vis temperatūra aukšta ir mieguistas, atsisako maisto, net vandens. Buvau informuota, jog vaikui kraujo testo čia nedaro, paskutinį kartą kraujukas imtas prieš 2 metus, kuriame rodė netolimą mažakraujystę. Esu nevilty, pas gydytojus pralaukiam po 5 val., kad juos pamatyti 5 min. ir jie man pasako, kad tai normalu. Kaip jūs manote, gerbiami specialistai, ar tai gali buti normalu? Giedrė, 24 m.

Indrė Būtienė
Indrė Būtienė. Algirdo Kubaičio nuotr.

Atsako vaikų ligų, vaikų plaučių ligų gydytoja dr. Indrė Būtienė

Iš tiesų gaila ir graudu girdėti apie tokią netinkamą sergančių vaikų priežiūrą Anglijoje. Gana dažnai panašius nusiskundimus man tenka girdėti iš mūsų tautiečių, gyvenančių JK. Jūsų sūnų būtinai reikia gydyti – kadangi karščiuoja, šlapimo tyrimas greičiausiai rodo ketonų buvimą, ypač jei jis atsisako gerti ir yra mieguistas. Šiuo metu greičiausiai jūsų sūnus serga infekcine liga (kadangi karščiuoja), žinoma, reikėtų patikrinti dėl galimo apendicito, kadangi minėjote laiške, kad skauda pilvą. Šiuo metu svarbiausia – tinkamas skysčių kiekis ir mažinti temperatūrą. Deja, nepamačius vaiko negaliu pasakyti konkrečiau, kaip jį gydyti. Bet jei būklė toliau blogės – būtina vykti į ligoninę (norisi tikėti, kad esant vaiko sunkiai būklei jis bus paguldytas).

Iš jūsų laiško taip pat akivaizdu, kad astma netinkamai kontroliuojama, jums būtinai reikalingi vaistai, kurie užkirstų kelią astmos paūmėjimams, t.y. tinkamos vaikų pulmonologo konsultacijos. Jei vaikas nuolat serga, dūsta, akivaizdu, kad jo mityba bus sutrikusi. Reikėtų jam sudaryti tinkamą mitybos planą, galbūt atlikti alergologinį ištyrimą, detalesnius kraujo tyrimus. Manau, reikėtų ir gastroenterologo konsultacijos, kad nustatytų viduriavimo priežastį.

Jei ketinate nors trumpam atvykti į Lietuvą, būtinai kreipkitės į gydytojus, kad vaiką tinkamai ištirtų.


VLmedicina.lt

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.