Data: 2020.07.08 11:27
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

V. P. Andriukaitis: saugokime save ir aplinką – nuneškime nenaudojamus vaistus į vaistines

vlmedicina.lt | 2013-04-02 14:04:26

Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis kviečia šalies gyventojus švaros mėnesio – balandžio – dienomis peržiūrėti savo vaistų atsargas ir pasenusius, nenaudojamus vaistus nunešti į vaistines. Primename, kad pasenusių, nenaudojamų vaistų negalima tiesiog išmesti, juos būtina nunešti į vaistines, kurios jas perduoda šias atliekas tvarkančiom įmonėm.   

Vaistai
Algirdo Kubaičio nuotr.

Išmesti vaistai ir kitos farmacinės atliekos ne tik teršia gamtą, bet yra ypač pavojingi  žmonių sveikatai. Jie tampa daugelio sunkių apsinuodijimų priežastimi.

Pasak sveikatos apsaugos ministro Vytenio Povilo Andriukaičio, dažnai namų vaistinėlės tampa sandėliais, kuriuose sunku susigaudyti ar vaistas galioja, kam jis skirtas. Tai pavojinga patiems žmonėms. Tačiau ypač didelė grėsmė ir aplinkai, ir žmonėms kyla, kai nusprendžiame atsikratyti nereikalingų preparatų, išmesdami juos į šiukšlių konteinerius arba tiesiai į aplinką.

„Niekas negali tiksliai pasakyti, kur pateks cheminės medžiagos, kaip jos paveiks aplinką, kokios galima tikėtis reakcijos ir pan., – perspėja ministras V. P. Andriukaitis. – Nors vaistinėms nėra kompensuojama už nereikalingų medikamentų surinkimą ir naikinimą, tačiau jos rodo gerą valią ir prisijungia prie mūsų raginimo gyventojams. Taigi dar kartą kviečiu – peržiūrėkite savo vaistų dėžutę ar stalčių, kurie yra daugumoje namų, surinkite senus ar nenaudojamus vaistus ir nuneškite į vaistinę. Prisiminkite, kad toks paprastas darbas ne tik  apsaugos Jus, Jūsų artimuosius nuo rizikos apsinuodyti, bet ir prisidės prie visos gamtos tausojimo!“.

Sveikatos apsaugos ministerija