Data: 2020.09.20 23:35
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Ūžesys ausyje. Ar jis gali būti susijęs su aneurizma?

vlmedicina.lt | 2015-01-26 00:02:12

Klausimas. Mane vargina ūžesys kairėje ausyje, toks pulsavimas. Man atrodo, kad jis kažkaip sinchronizuotai susijęs su širdies darbu. Anksčiau garsas buvo periodinis, dabar jis nesiliauja visą parą. Man diagnozuota kairės smegenų arterijos aneurizma, galvos smegenų kraujagyslių aterosklerozė. Dar 2014 m. liepą patyriau sunkią galvos traumą (skilo kaukolė, nedidelis pakraujavimas). Aneurizmos operacijai aš kol kas nesiryžau. Jeigu išoperuos aneurizmą, ar tas garsas liausis? Ūžesys atsirado dar iki traumos, buvo labiau periodiškas, buvo dienų, kai jo išvis nebūdavo. Po traumos ūžesys pasidarė nepertraukiamas, trunka ištisą parą, tas švirkščiojantis garsas varo iš proto. Padėkite man, nes artėju prie ribos, kai išlipsiu iš važiuojančios mašinos vidury autostrados. Gediminas, 58 m.

Kęstutis Jacikevičius
Kęstutis Jacikevičius. Algirdo Kubaičio nuotr.

Atsako gydytojas neurochirurgas dr. Kęstutis Jacikevičius

Manau, kad gerb. Gediminui reikėtų kreiptis į neurochirurgą, gydantį galvos smegenų kraujagyslių ligas, nes reikalingas detalesnis ištyrimas dėl ūžesio kilmės (trūksta duomenų, bet jis gali būti susijęs ir su aneurizma, jeigu tai arterinė-veninė malformacija, kai kur vadinama aneurizma).


VLmedicina.lt

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.