Data: 2020.08.07 07:47
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Turintieji klausos bei kalbos negalią jau netrukus galės išsikviesti pagalbą

vlmedicina.lt | 2014-02-18 09:22:03

Vasario 17 d. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente  laikinai einantis Bendrojo pagalbos centro viršininko pareigas Jūris Targonskas susitiko su  Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktore Genovaite Paliušiene ir Lietuvos kurčiųjų draugijos direktore Roma Klečkovskaja bei šios draugijos atstovais.

Telefonas
Živilės Sendrauskienės nuotr.

Šiame susitikime buvo pristatyta realiai veikianti pagalbos kreipimosi sistema, skirta asmenims, turintiems kalbos ir klausos negalią. Ši sistema jiems leis susisiekti su Bendrojo pagalbos centro operatoriumi dėl pagalbos suteikimo, panaudojant išmaniuosius telefonus ir planšetinius kompiuterius. Susitikimo metu aptarti ir organizaciniai klausimai, susiję su šios programinės įrangos diegimu. Pasak J. Targonsko, artimiausiu metu įdiegta programinė įranga bus išbandyta: „Pirmieji kalbos ir klausos negalią turintys žmonės netrukus jau galės susisiekti su Bendruoju pagalbos centru, vadinamuoju tyliuoju skambučiu“.

Siekiant maksimaliai supaprastinti ir sutrumpinti pagalbos poreikio nustatymo procesą, taikomosios programos išmaniesiems įrenginiams negalią turintiems asmenims leis patiems savo telefone įvesti ir išsaugoti pagrindinius identifikacinius duomenis (telefono numerį, vardą, pavardę, kraujo grupę, gimimo metus, globėjo ar asmens, su kuriuo galima susisiekti, telefono numerį, negalios pobūdį bei kitą svarbią informaciją).

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas