Data: 2020.09.20 14:39
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Tiriant korupcinius nusikaltimus ligoninėje įtarimai pareikšti ir vaistinių tinklo vadovams

vlmedicina.lt | 2016-02-02 11:14:54

Tęsiant 2015 m. spalį pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl įtariamų korupcinių nusikaltimų Šiaulių ligoninėje atskleista, kaip į korupcines schemas buvo įtrauktas ir vienas vaistinių tinklas.

Korupcija
© Fotolia.com

Remiantis Specialiųjų tyrimų tarnybos Šiaulių valdybos pareigūnų nustatytais  duomenimis įtariama, kad Šiaulių ligoninės direktorius Petras Simavičius buvo žadėjęs "Eurovaistinės" tinklo atstovams paveikti jam pavaldžius gydytojus, kad šie, skirdami ar išrašydami kompensuojamus vaistinius preparatus pacientams, tikslingai rekomenduotų juos įsigyti tik šių vaistinių tinkle. Mainais už tai šio tinklo vaistinėse turėjo būti priimtos ir išskirtinėmis sąlygomis realizuojamos direktoriaus artimam asmeniui priklausančios medicininės priemonės. Nustačius šias aplinkybes ir gavus jas patvirtinančių duomenų, Šiaulių ligoninės direktoriui ir dviem šio vaistinių tinklo vadovams pareikšti įtarimai dėl prekybos poveikiu.

Tai dar viena korupcinė schema, kuri išaiškinta atliekant šį sudėtingą didelės apimties tyrimą. Kaip pranešta anksčiau, šiuo metu įtariama, kad vykdant viešuosius pirkimus, kurių bendra vertė yra per šimtus tūkstančių eurų, buvo siekiama, kad juos laimėtų iš anksto pasirinktos įmonės, o už tai iš šių įmonių vadovų buvo reikalaujami ir priimami kyšiai. Taip pat tiriamos aplinkybės, susijusios su ligoninės lėšomis įsigytais ir galimai pasisavintais įvairiais brangiais daiktais bei kitos ligoninės lėšų pasisavinimo schemos.

Dėl šių korupcinių nusikaltimų įtarimai pareikšti ligoninės generaliniam direktoriui, strateginio valdymo direktorei, infrastruktūros direktoriui ir kitiems asmenims.

Iš viso atliekant šį didelės apimties ikiteisminį tyrimą įtarimai dėl įvairių korupcinių veikų jau yra pareikšti 12 asmenų.