Data: 2020.07.13 14:51
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Temperatūra ir prakaitavimas po inkstų uždegimo. Ar tai normali būsena?

vlmedicina.lt | 2014-03-18 00:02:42

Termometras
Algirdo Kubaičio nuotr.

Klausimas. Prieš dvejus metus sirgau inkstų uždegimu. Gulėjau ligoninėje turėdama 41,5°C temperatūros. Po inkstų uždegimo jau antri metai mano kūno temperatūra aukštesnė, nei buvo iki uždegimo, ir gana dažnai prakaituoju. Prakaituoju net ir tuomet, kai nieko nedarau (anksčiau to nebūdavo). Gydytojai teigia, kad inkstų funkcijos sutrikusios nebuvo, aš skausmų nejaučiau, tik turėjau labai aukštą temperatūrą. Ar šiandieninė mano būsena normali? Aleksandra, 22 m.

Atsako UAB Kauno Aušros medicinos centro šeimos gydytoja Daiva Gurskienė

Jūsų būsena nenormali, jei temperatūra būna aukštesnė nei 37,5°C. Reikėtų įsitikinti, ar nėra lėtinės infekcijos (nebūtinai inkstų). Pirmiausiai reikia atlikti šlapimo pasėlį, šlapimo tyrimą.  Būtų gerai atlikti ir inkstų echoskopiją. Jeigu negalavimai išliks, o tyrimų rezultatai bus geri, rekomenduočiau su šeimos gydytoju toliau nuosekliai aiškintis galimas priežastis.

VLmedicina

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.