Data: 2020.08.05 04:19
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Teismas atmetė Jūrininkų ligoninės teisininkės prašymą dar sykį apklausti jos darbdavį

2012-06-08 17:30:08

Ketvirtadienį Klaipėdos miesto apylinkės teisme vyko dar vienas vadinamosios dokumentų klastojimo bylos posėdis. Numatyti dar trys, kaip tikimasi, paskutiniai posėdžiai.

Buhalterijos neišaiškino

Šįkart buvo išklausytas dar vienas liudytojas – vienos iš kaltinamųjų, Ilonos Klajumės, buvęs sugyventinis. Vyras pasakojo apie savo darbą širdies draugės vadovaujamoje bendrovėje „Satrus“.

Teismas domėjosi, kiek paprastai įmonei įmanoma uždirbti pelno, atliekant statybos ir aplinkos tvarkymo užsakymus. Paminėjęs 20 proc., vyriškis niekaip nesugebėjo paaiškinti, kaip ši suma įvardijama buhalteriniuose dokumentuose. Iš pradžių pateikęs pavyzdį, kad nurodoma aukštesnė medžiagų kaina, nei reali, vėliau pradėjo sakyti, kad tokius dalykus galėtų atskleisti buhalterė.

Kitos kaltinamosios, buvusios savivaldybės darbuotojos, parodymai buvo tik perskaityti, nes pati liudytoja teismo posėdžiuose

negalinti dalyvauti dėl savo sveikatos būklės. Valdininkės parodymai prieštaravo ankstesniame posėdyje pareikštiems parodymams,  esą ji kartu su kaltinamosiomis Raminta Petkute ir Ilona Klajume pasidalijusios vienos firmos vadovo įduotą kyšį, siekiant pagreitinti detaliojo plano svarstymą.

R. Petkutės prašymą atmetė

Išklausius liudytojų parodymus R. Petkutė išsakė pageidavimą, kad dar kartą būtų apklausiamas Jūrininkų ligoninės vyriausiasis gydytojas Jonas Sąlyga, motyvuodama tuo, kad jo parodymai prieštarauja kitų dviejų liudytojų parodymams. „Man yra inkriminuojami kaltinimai piktnaudžiavus tarnybine padėtimi, bet kaip sakė du liudytojai, ligoninės vadovas aktyviai dalyvaudavo priimant sprendimus dėl viešųjų pirkimų vykdymo, nors jis pats teigia, kad niekada jais nesidomėjęs“, - savo prašymą motyvavo kaltinamoji.

Tačiau prokurorui Vitalijui Gulenkovui pareiškus, kad tai neturi tiesioginės įtakos bylos eigai, prašymas buvo atmestas.

Vis dėlto dar bus iškviesta buvusi įmonės „Satrus“ vadybininkė – viliamasi, kad bent ji galės paaiškinti pinigų judėjimą įmonėje.

Iš anksto numatytos trys datos būsimiems teismo posėdžiams: rugpjūčio 29 d. ir 31 d. bei rugsėjo 6 d.

Kaltinimai

R. Petkutė yra kaltinama, kad 2009-2010 metais, veikdama bendrininkų grupe su I. Surgeliene, iš anksto susitarusi su ja veikti jos vadovaujamos UAB „Satrus“ interesais, protegavo šią bendrovę, kelis kartus suteikdama informaciją apie ligoninėje planuojamus rengti konkursus įvairiems darbams atlikti ir už tai gavusi finansinį atlygį. R. Petkutė savo kaltę neigia, I. Surgelienė – pripažįsta.

Ligita Sinušienė