Data: 2020.09.21 00:43
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Sveikatos reikalų komitetas siūlo atlikti investicinių projektų antikorupcinį vertinimą

Šaltinis: vlmedicina | 2017-01-11 11:02:11

Sausio 10 d. Sveikatos reikalų komiteto posėdyje buvo pritarta komiteto patobulintam Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pakeitimo projektui Nr. XIIIP-169. Jame įtvirtinamas draudimas naikinti pagalbinio apvaisinimo metu sukurtą ir į moters organizmą neperkeltą embrioną. Pagalbinio apvaisinimo metu sukurtas embrionas gali būti naudojamas tik moters pagalbiniam apvaisinimui.

© VLMEDICINA.LT (G. Privedienės) nuotr.

Lytinių ląstelių banke saugomi embrionai, kurių sutuoktiniai (sugyventiniai) daugiau neplanuoja naudoti savo pačių pagalbiniam apvaisinimui, po dviejų metų nuo jų sukūrimo pradžios galės būti atiduodami kitų nevaisingų porų pagalbiniam apvaisinimui. Taip pradėtai žmogaus gyvybei – embrionui – bus suteikiama galimybė toliau vystytis ir gimti.

Komiteto posėdyje taip pat buvo pritarta nuostatoms, reglamentuojančioms lytinių ląstelių ir embrionų įvežimo, išvežimo, tranzito per Lietuvos teritoriją tvarką, taip pat – informacijos apie lytinių ląstelių donorą ir pagalbinio apvaisinimo būdu gimusį asmenį suteikimo tvarką.

Komitetas, atsižvelgdamas į valstybinio audito ataskaitoje apie valstybės investicijų 2015 metais programos valdymą Valstybės kontrolės pateiktą informaciją apie trūkumus sveikatos apsaugos srities valstybės investicijų projektų planavimo atrankos, įgyvendinimo, kontrolės srityse, nusprendė siūlyti Specialiųjų tyrimų tarnybai atlikti sveikatos apsaugos ministro įsakymų, reglamentuojančių sveikatos srities valstybės investicijų projektus, antikorupcinį įvertinimą. Komitetas pasiūlė Specialiųjų tyrimų tarnybai pateikti Sveikatos apsaugos ministerijai pasiūlymus dėl šių įsakymų patobulinimo, jeigu būtų nustatyti teisinio reguliavimo trūkumai. Tai padėtų siekti skaidresnės ir objektyvesnės sveikatos srities valstybės investicijų projektų atrankos.