Data: 2020.09.19 06:21
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Sveikatos apsaugos ministras V. P. Andriukaitis: esame pasirengę sveikatos priežiūros įstaigų vadovų rotacijai

vlmedicina.lt | 2013-03-19 14:54:28

Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis šiandien įsakymu patvirtino nuostatus dėl Viešų konkursų Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos biudžetinių ir viešųjų įstaigų, kurių steigėja yra Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, vadovų pareigoms eiti.

Vytenis Povilas Andriukaitis
Vytenis Povilas Andriukaitis. Algirdo Kubaičio nuotr.

Ministro pasirašyti nuostatai numato, kad su konkurso laimėtoju sudaroma terminuota 5 metų darbo sutartis. Pretendentai į gydymo įstaigos vadovus privalo atitikti ne tik bendruosius kvalifikacinius reikalavimus, nustatančius patirties ir išsilavinimo kriterijus, bet ir pateikti savo, kaip įstaigos vadovo, 5 metų veiklos programą.

„Su prezidente Dalia Grybauskaite mūsų nuomonės sutampa: gydymo įstaigų vadovų rotacija bus naudinga visiems. Penkeri metai yra pakankami realizuoti savo idėjas – tiek gydymo įstaigoms, tiek ir pacientams ši racionali kaita bus naudinga. Mano nuomone, rotacija naudinga ir patiems vadovams, nes nauja darbo vieta – tai ir galimybė tobulėti, ir galimybė skleisti savo praktiką“, – sakė ministras V. P. Andriukaitis.

Sprendžiami ir universitetinių ligoninių vadovų rotacijos klausimai. Viešo konkurso Lietuvos Sveikatos mokslų universiteto ligoninės viešosios įstaigos Kauno klinikų vadovo pareigoms užimti nuostatai patvirtinti 2013 m. kovo 8 d. neeilinio dalininkų susirinkimo metu, o neeilinis dalininkų susirinkimas dėl Viešo konkurso Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikų vadovo pareigoms užimti nuostatų tvirtinimo šaukiamas kovo 19 d.

vlmedicina.lt