Data: 2020.08.05 05:24
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Sutrikęs širdies ritmas. Ar pasikliauti šeimos gydytoju keičiant vaistus?

vlmedicina.lt | 2015-01-14 00:02:59

Klausimas. Mano mamai 84 m. Prieš 12 m. darytas šuntavimas ir prieš metus pradėjo sutrikti širdies ritmas. Tris kartus elektrošoku ritmas buvo atkurtas, o ritmui sutrikus dar kartą gydytojai neberizikavo jo atkūrinėti ir liepė mokytis gyventi su sutrikusiu ritmu. Išrašė gerti Orfariną. Vartojame jį jau mėnesį ir šeimos gydytoja patarė jį keisti į Plavix. Ar galima taip padaryti nepasitarus su kardiologais? Birutė.

Krūtinė
Dianos Jagėlaitės-Čeginskienės nuotr.

Atsako gydytojas kardiologas dr. Arūnas Maksvytis

Pritariu sprendimui palikti sutrikusį ritmą - pastangos garbingo amžiaus pacientui bet kuria kaina jį atkurti pakankamai vargina ir traumuoja. Kita vertus, lėtinis prieširdžių virpėjimas - būklė, kurios metu didėja rizika susirgti išeminiu insultu, gali progresuoti širdies nepakankamumas. Būtent insulto profilaktikai ir skiriamas netiesioginio veikimo antikoaguliantas orfarinas. Orfarinas - labai pavojingas vaistas, nes jį lengvai galima perdozuoti (tuomet ženkliai didėja kraujavimo pavojus), o kad tai neįvyktų, būtina reguliari kraujo krešėjimo laboratorinė kontrolė. Labai dažnai pasitaiko, kad vyresnio amžiaus pacientai nesugeba laikytis nurodymų dėl orfarino vartojimo ir laboratorinių tyrimų savalaikio atlikimo. Aišku, galima orfarino ir visai neskirti, tačiau sprendimą turėtų priimti gydytojas, įvertinęs paciento būklę (čia svarbi širdies echoskopija). Sprendimas orfariną pakeisti plaviksu - neteisingas, nes Plavix nėra antikoaguliantas ir skiriamas visiškai kitais atvejais. Orfariną prieširdžių virpėjimo atveju būtų galima pakeisti vienu iš vadinamųjų naujųjų antikoaguliantų - juos vartoti daug paprasčiau nei orfariną, o poveikis niekuo nenusileidžia. Deja, reikia paminėti, kad šie vaistai kol kas yra gana brangūs, be to, kol kas nekompensuojami, ir retas pacientas gali juos sau leisti vartoti nuolat.

Reziumuojant - sprendimus dėl gydymo vis dėlto reiktų priimti tariantis su gydytoju, geriausiai - su kardiologu.


VLmedicina.lt

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.