Data: 2020.09.21 02:30
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Suaktyvėjusi gimdos kraujotaka

vlmedicina.lt | 2014-01-18 00:02:39

Gimda
© Fotolia.com

Klausimas. Nuolat jaučiamas kraujo priplūdimas į lytines lūpas. Po ultragarso sakė, kad suaktyvėjusi gimdos kraujotaka. Ar tai blogai? Jokio gydymo neskirta. Kristina, 32 m.

Atsako gydytoja akušerė ginekologė Gražina Bogdanskienė

Kraujotaka lytiniuose organuose suaktyvėja, kai žmogus seksualiai susijaudina. Tuomet kraujo priplūsta į mažąjį dubenį ir kažkiek gali priplūsti į išorinius lytinius organus. Tuomet tai normali situacija. Jei po susijaudinimo, patyrus orgazmą, priplūdimas ir toliau laikosi, verta pasikonsultuoti ne tik su ginekologu, bet ir seksoterapeutu.

Nėra aišku, ar tas kraujo priplūdimas į lytines lūpas vargina ir koks jis yra. Jei lytinės lūpos sutinsta, pamėlsta, tuomet būtina išsami konsultacija, nes tai gali būti ne tik ginekologinė problema, o gal ir kraujotakos sutrikimas, kurį diagnozuoti ir gydyti turėtų kraujagyslių specialistas.

Suaktyvėjusi gimdos kraujotaka diagnozuojama sudėtingais tyrimais ir ji nebūtinai pasireiškia kraujo priplūdimu į lytines lūpas. Jei nėra jaučiami jokie nemalonūs pojūčiai, nieko ir nereikia daryti.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.