Data: 2020.09.25 07:16
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Stiklakūnio drumstys: kokios priežastys? Kaip gydyti?

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2017-10-03 00:02:33

Klausimas. Prieš porą mėnesių akyse atsirado stiklakūnio drumsčių. Lankiausi pas gydytoją ir išgirdau įprastą atsakymą, kad nieko padaryti neįmanoma, teks apsiprasti. Tačiau skaitydama apie šią ligą, jūsų puslapyje atradau, kad vienam vaikinui buvo ta pati situacija, tačiau vėliau dėl pablogėjusios smegenų kraujotakos jam ėmus gerti piracetamą, drumstys išnyko. Kiti oftalamalogai mini, kad dėl jų gali tekti konsultuotis su neurologu, neurochirugu, terapeutu ir pan., nes drumsčių priežasčių gali būti įvairių ir gydyti tada reikia pagrindinę priežastį. Tačiau kodėl pacientai visiškai nenukreipiami į kitą specialistą ir neieškoma drumsčių atsiradimo priežasčių? Ar aš galiu ką nors padaryti, kad sulaukčiau daugiau pagalbos? Drumsčių nenustoja daugėti. Giedrė, 25 m.

Prof. Ingrida Janulevičienė. Redakcijos archyvo nuotr.

Atsako Kauno klinikų Akių ligų klinikos Akių ligų konsultacinio diagnostinio skyriaus vadovė prof. dr. Ingrida Janulevičienė

Stiklakūnio drumstys paprastai atsiranda su amžiumi, kai tolygaus gelio formos stiklakūnyje susiformuoja ir atsiskiria netolygios standžios dalys ar pigmento grūdeliai, kurie laisvai plaukioja užpakalinėje vandeningoje akies obuolio dalyje. Drumstys gali būti šviesios arba tamsios, įvairių formų, išryškėja baltos ar šviesios spalvos fone. Judinant akį, stiklakūnio drumstys taip pat juda. Dažniausiai šie simptomai yra nepavojingi ir jų gydyti nereikia. Tačiau kartais stiklakūnio sijos „prisikabinę“ prie degeneracijų pažeistų tinklainės vietų gali sukelti plyšimus bei tinklainės atšokas. Reikalinga gydytojo oftalmologo konsultacija, kurios metu plačiu vyzdžiu būtų apžiūrimas akių dugnas ir įvertinama, ar nėra pavojaus tinklainės plyšimams. Jei yra sisteminių bendrinių organizmo ligų, reiktų pasitarti su šeimos gydytoju, ar šios ligos gali provokuoti stiklakūnio drumsčių formavimąsi.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.