Data: 2020.07.09 18:07
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Po sporto nusiprausus kaista ir niežti odą

vlmedicina.lt | 2015-06-16 00:02:48

Klausimas. Prieš 4 mėnesius pradėjau sportuoti. Nuo to laiko pradėjo niežėti ir kaisti skruostai po kiekvieno naudojimosi vandeniu (ne tik po sporto, bet ir tiesiog ryte nusiprausus ar vakare nusivalius makiažą). Dabar pastebėjau ir atsiradusius bėrimus mažais spuogeliais. Kaip galėčiau nuraminti odą nuo kaitimo ir niežėjimo? Vandens geriu po 1-1,5 l per dieną. Gal dėti kokius kompresus? Buvau nustojusi sportuot savaitę, tai problema kaip ir tvarkytis pradėjo, tačiau sporto mesti dėl šios priežasties nenoriu. Karolina, 24 m.

Kriauklė
© Algirdo Kubaičio (VLMEDICINA.LT) asociatyvioji nuotr.

Atsako estetinės medicinos centro „Laiko klasė“ medicinos kosmetologė Monika Launikaitytė

Prieš ką nors konkretaus rekomenduojant reikėtų išsiaiškinti, ar niežėjimas ir skruostų kaitimas tikrai susijęs su sportu ir odos bei vandens sąlyčiu po sporto. Neatmetu galimybės, kad taip gali būti, ypač jei užsiimate labai intensyviomis treniruotėmis ir per dažnai prausiate odą vandeniu. Kadangi vanduo yra šarminio pH, o mūsų oda, kad puikiai funkcionuotų, turi palaikyti rūgštinį pH, įmanoma, kad nuolat šarminant odos terpę pažeista hidrolipidinė odos plėvelė (kuri apsaugo nuo aplinkos ir mikroorganizmų). Tokiu būdu galėjo išsivystyti alergija ir sukelti bėrimus. Tai vienas iš variantų, jei bėrimai atsirado tikrai po sporto nuolat naudojantis vandeniu, o nustojus sportuoti ir dažnai praustis - bėrimai praeina.

Kad nuramintumėte odą nuo kaitimo ir niežėjimo, patarčiau po sporto nesiprausti veido, o tik nuvalyti toniku suvilgytu vatos diskeliu ir pasitepti kremu. Vandeniu ir prausikliu odą prauskite tik rytais ir vakarais. Naudojant tinkamą odos tipui pritaikytą toniką ir kremą po sporto, po dviejų trijų savaičių turėtumėte pastebėti pagerėjimą. Geresniems rezultatams pasiekti siūlyčiau kartą per savaitę naudoti raminančią kaukę.

Tikrai galima turėti gražią, skaisčią ir sveiką odą net ir intensyviai sportuojant.


VLmedicina.lt

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.