Data: 2020.07.10 10:15
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Sperma – su krauju. Ką daryti?

VLMEDICINA.LT | Šaltinis: vlmedicina | 2017-11-25 00:09:47

Klausimas. Niekur niekas neskauda. Prieš dvi dienas ryte ruošdamasis šlapintis pastebėjau spermą su krauju. Santykiauju retai, bet su pastovia partnere. Santykiaujant neskauda, bet išeina sperma su krauju. Kas man ir ką daryti? Dainius, 41 m.

Mindaugas Danilevičius. Algirdo Kubaičio nuotr.

Atsako Klaipėdos universitetinės ligoninės gydytojas urologas dr. Mindaugas Danilevičius

Hematospermija - tai kraujo piemaiša spermoje, kurią gali sąlygoti uždegimas, infekcija, sėklos nutekamųjų latakų obstrukcija ar cistos, augliai, kraujagyslių anomalijos, traumos ar kitos (kartais net nežinomos) priežastys. Dažniausi (iki 55 proc. atvejų) hematospermijos priežastimi išlieka uždegiminiai procesai, kurie efektyviai gydomi medikamentais.

Esant vienkartinei hematospermijai ištyrimas gali apsiriboti apžiūra, šlapimo tyrimu, spermos mikroskopija bei pasėliu, PSA tyrimu. Tačiau užsitęsus ar pasikartojus hematospermijai gali būti atliekami papildomi tyrimai, kaip transrektalinė echoskopija, ureterocistoskopija ar magnetinio rezonanso tyrimas.

Todėl bet kokiu atveju dėl ištyrimo ir gydymo rekomenduočiau kreiptis į specialistą, gydytoją urologą.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.