Data: 2020.07.09 20:35
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Spaudžia širdies plote, prakaituoja delnai, užeina nerimo priepuoliai

vlmedicina.lt | 2013-11-19 00:02:19

Klausimas. Esu susirūpinusi dėl savo širdies. Prieš 3 savaites buvo daryta kardiograma ir 24 valandų testas, tada jaučiau širdies permušimus. Daktarai sakė, kad viskas gerai. Dabar kiekvieną rytą, kai tik atsikeliu, jaučiu širdies plote nestiprų spaudimą, užeina ir vėl praeina, trunka gal 20 min. Kartais spaudimas pereina į nugaros kairę pusę. Rytais prakaituoja delnai. Prieš tai turėjau labai daug streso dėl širdies, buvau turėjusi du nerimo priepuolius, bet dabar jaučiuosi gerai. Tik tas spaudimas širdies plote labai gąsdina. Kas tai galėtų būti? Kraujospūdis būna 90/60, pulsas 80,  kartais - 90, ne žemesnis. Laura, 20 m.

Širdis
© Fotolia.com

Atsako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kardiologijos klinikos Širdies aritmijų sektoriaus vadovas doc. Aras Puodžiukynas

Jūsų aprašytoje situacijoje specifinių požymių, būdingų širdies ligai, nėra. Dėl minėtų simptomų galite pasitarti su šeimos gydytoju, kuris, esant reikalui, gali nukreipti Jus kardiologo ar kito gydytojo konsultacijai. Jei buvo nerimo priepuoliai, reikalinga psichologo konsultacija.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.