Data: 2020.08.07 07:12
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Spaudžia krūtinę, dusina, smarkiai plaka širdis...

vlmedicina.lt | 2013-09-05 00:02:09

Klausimas. Man jau visą mėnesį kiekvieną dieną spaudžia, skauda širdies plote, krūtinės viduryje. Būna, nutirpsta kairė ranka, kaklo kairė pusė. Dažnai dusina, negaliu įkvėpti „iki galo“. Dar dažnai jaučiu, kaip širdis stipriai plaka krūtinėje tarsi po fizinio krūvio, nors būnu ramybės būsenos, tiesiog guliu. Būna, užeina tokie priepuoliai, kai pakyla spaudimas, krečia drebulys, dar labiau dusina bei spaudžia krūtinę, atrodo, kad esu kažkokioj erdvėj. Jie trunka apie valandą. Per mėnesį jie pasikartojo 5 kartus. Kraujo tyrimas ir EKG geri, šeimos gydytoja išraše tik magnio ir sakė, kad praeis. Kas man galėtų būti, kokius tyrimus dar reikėtų pasidaryti? Pavargau jau nuo to skausmo ir diskomforto. Ineta, 22 m.

Krūtinė
Dianos Jagėlaitės-Čeginskienės nuotr.

Atsako gydytojas neurologas Antanas Lukošaitis  

Viena dažniausia šių simptomų priežasčių – padidėjęs nervų sistemos jautrumas. Juos gali sukelti ir stuburo patologija, osteochondrozė, skydliaukės ligos. Šeimos gydytojas, jei reikia, turėtų padaryti stuburo nuotrauką, atlikti skydliaukės hormonų tyrimą, pakoreguoti gydymą. Jei tai nepadės, kreiptis į neurologą. Jei nieko neras neurologas, nusiųs pas kardiologą.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.