Data: 2020.08.07 07:35
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Smiltynėje bus ribojamas žmonių lankymasis

vlmedicina.lt | 2014-04-28 16:59:31

Dėl savaitgalį Smiltynėje kilusio gaisro ir vis dar esančios grėsmės gamtai ir žmonių gyvybei Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorė Judita Simonavičiūtė rengia įsakymą, kuriuo bus ribojamas poilsiautojų lankymasis Smiltynės miškuose Klaipėdos miesto savivaldybės administruojamoje teritorijoje.

marios
Genovaitės Privedienės nuotr.

Šiandien savivaldybėje posėdžiavusi Ekstremalių situacijų komisija aptarė praėjusį savaitgalį Smiltynės miškuose kilusio gaisro pasekmes, taip pat svarstė  būtinybę taikyti būtinas prevencines priemones užkertant kelią stichinei nelaimei pasikartoti. Komisijos nariai, tarp kurių, be savivaldybės administracijos vadovų, yra  aplinkosaugos, policijos, priešgaisrinės gelbėjimo apsaugos tarnybos, visuomenės sveikatos centro atstovai, priėmė kolegialų sprendimą riboti žmonių lankymąsi miške, kol išliks gaisro pavojus.

„Privalome informuoti žmones, kad sustiprintos apsaugos priemonės bus taikomos tol, kol išlieka grėsmė, o tiksliau, iki pirmo gero lietaus, - sakė komisijos pirmininkė, administracijos direktorė Judita Simonavičiūtė. – Miškuose  bus draudžiama vaikščioti,  o pėsčiųjų takuose apribojimų netaikysime“.

Komisija apsisprendė dėl būtinybės taikyti prevencines žmonių švietimo priemones. Kol Smiltynėje išliks ekstremali situacija,  Klaipėdos savivaldybės administruojamoje Smiltynės dalyje bus organizuojami ugniagesių, policijos ir savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus specialistų reidai, sustiprintu režimu budės aplinkosaugininkai. Ypač padidintas dėmesys Kuršių nerijai bus skiriamas artimiausią savaitę, išeiginėmis dienomis.

Bendrovės „Smiltynės perkėla“ bus prašoma skelbti informacinius skelbimus keltuose apie gaisro grėsmę Smiltynėje ir pavojų, kylantį vaikštant po jau išdegusius miško plotus. Gaisras praėjusį penktadienį kilo Neringos savivaldybės valdomoje Smiltynės miško dalyje, todėl smalsius klaipėdiečius Klaipėdos savivaldybės administracija gali tik įspėti, kad žmonės būtų atsargūs ir nesiartintų prie gaisravietės. Per savaitę Smiltynėje bus pastatyti informaciniai stendai, skelbiantys apie gaisro pavojų, perspėjantys apie rūkymo grėsmę gamtai.

Komisijos posėdyje kalbėta apie tai, jog Smiltynėje, kur visuomet išlieka padidinto gaisrų pavojaus zona,  būtina miško plotus skaidyti į nedidelius kvadratus juos perkasant  ir atskiriant smėlio juostomis, taip pat, kad privaloma aktyvinti ugniagesių ir aplinkosaugininkų budėjimą.

Klaipėdos m. savivaldybės informacija