Data: 2020.07.09 21:38
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Smarkiai skauda galvą. Kokia galėtų būti priežastis?

VLMEDICINA.LT | 2015-02-13 00:02:43

 

Galva
© Fotolia.com

 

Klausimas. Visą gyvenimą nuo 4 metų amžiaus pasireiškia stiprus galvos skausmas apie porą kartų per savaitę, taip pat ir nuo kai kurių kvapų, pvz., vaikystėj nuo kakavos kvapo. Galvos skausmas visiškai buvo išnykęs per abu nėštumo periodus. Šiuo metu gydytojas skiria pakaitom kas kelis metus vis kitus vaistus nuo skausmo. Tyrimų daryta įvairių, tačiau skausmo priežastis nėra aiški. Esu bandžius ir dietas, atsisakant kelias savaites kai kurių maisto produktų, tačiau skausmas išlikdavo toks pats. Ką patartumėte? Mantė, 45 m.

Atsako gydytojas neurologas Antanas Lukošaitis

Dažniausia galvos skausmų priežastis yra jautri nervų sistema. Svarbiausia šiuo atveju yra laikytis darbo ir poilsio režimo, nepervargti, gerai pailsėti, laiku eiti miegoti ir išsimiegoti. Tiktų ir joga, meditacija, kiti atsipalaidavimo būdai. Jei nepadeda režimo sutvarkymas - neurologas skirtų medikamentus, malšinančius nerimą, įtampą. Vaistai nuo skausmo tik numalšins skausmą, priežasties neišgydys.


VLmedicina.lt

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.