Data: 2020.07.08 10:13
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Smarkiai prakaituoju. Kas tai lemia?

vlmedicina.lt | 2014-01-16 00:02:46

Klausimas. Kas lemia viso kūno prakaitavimą? Jau keletą metų smarkiai prakaituoju, nesvarbu, šilta ar šalta, dirbu ar ilsiuosi. Nuolat prakaituoju, tačiau vasarą ypač intensyviai, net plaukai sulimpa, per nugarą srūva prakaitas, o rūbai kiaurai peršlampa. Žiemą taip pat susiduriu su šia problema. Atlikau kraujo, skydliaukės tyrimus, lankiausi pas neurologą, kardiologą. Tyrimų rezultatai tobuli. Kokia yra mano problema? Inga, 27 m.

Termometras
Algirdo Kubaičio nuotr.

Atsako Kauno UAB Rasos klinikos vidaus ligų gydytoja Rasa Borisovienė

Prakaitavimas dažniausiai susijęs su endokrininės sistemos funkcija, todėl su šia problema susiduriančiam asmeniui patarčiau būtinai pasidomėti savo skydliaukės organo veikla ir pasitarti su savo endokrinologu. Dėl tam tikrų hormonų ir jų pokyčių būtent ir atsiranda padidėjęs prakaitavimas. Taip pat padidėjęs prakaitavimas galėtų būti organizmo vėsinimo reakcija. Tokiu atveju reikėtų pasimatuoti temperatūrą, nes gali būti, kad per parą yra momentų, kai temperatūra pakyla, o vėliau krinta ir būtent temperatūros kritimo metu prakaituojama stipriausiai. Rekomenduočiau būtinai padaryti plaučių rentgeno nuotrauką, pilvo organų echoskopiją, nes tai taip pat galimas tuberkuliozės arba kažkokio lėtinio uždegimo požymis. Tad reikėtų padaryti ir bendrą kraujo tyrimą, ir nusėdimo tyrimą, ir C –reaktyvinio baltymo tyrimą.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.