Data: 2020.08.12 04:09
Šis puslapis atspausdintas iš:

www.vlmedicina.lt
spausdinimas

Slenka plaukai, kankina nuovargis, prakaitavimas. Ar gydyti skydliaukę?

vlmedicina.lt | 2014-04-19 00:02:41

Andrej Levinger
Andrej Levinger. Algirdo Kubaičio nuotr.

Klausimas. Nuo 14 metų turiu padidėjusią skydliaukę, gėriau L tyroxin, dabar paskutinius 7 metus nebegeriu, kadangi tyrimai rodė hormonų kraujyje normą. Paskutinius dvejus metus ėmė citologinius mėginius, bet atsakymai buvo geri. Paskutiniu metu pradėjau labai greitai pavargti, pradėjo be proto slinkti plaukai, pastovus nuovargis, beprotiškas prakaitavimas - kreipiausi į gydytoją. Šiandien atliko tyrimus: TTH-0,05 ir FT4-30,124. Gydymo neskyrė jokio, tik paėmė papildomus tyrimus leukocitams ištirti ir L3. Ar gydymas yra reikalingas? Dovilė, 34 m.

Atsako Respublikinės Klaipėdos ligoninės gydytojas endokrinologas Andrej Levinger

Nėra aišku, kokia jums liga, dėl to reikalingi papildomi tyrimai. Bet kokia yra būklė, aišku, - tai tirotoksikozė, skydliaukės hormonų perteklius, kuris reikalauja korekcijos arba medikamentais, arba radioaktyviuoju jodu, arba net operaciniu būdu. Turite aptarti tai su savo endokrinologu ir pasirinkti geriausiai jums tinkantį būdą.

Sėkmės.


VLmedicina.lt

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.